☰ menu

Bezpłatne warsztaty szopkarskie dla dzieci w Krakowie

niedz.
06.11.2011

Bożonarodzeniowa szopka krakowska, konstruowana z deseczek i kartonu, ozdobiona lśniącym staniolem, jest szeroko znana i podziwiana na całym świecie. Jej formy inspirowane są dziełami architektury i sztuki zabytkowego Krakowa. Sama tradycja budowy szopek należy natomiast do jednej z najważniejszych w naszym mieście.

Zajęcia mają na celu przybliżenie uczestnikom zasad budowy szopki krakowskiej oraz profesjonalną pomoc przy jej wykonaniu. Naszym celem jest również wychowanie nowego pokolenia szopkarzy, którzy przyczynią się do utrzymania tej wspaniałej krakowskiej tradycji.

Program obejmuje trzy spotkania, które odbywać się będą w Pałacu Krzysztofory, przy Rynku Głównym 35. Muzeum Historyczne zapewnia wszelkie materiały potrzebne do wykonania szopek, które wezmą udział w konkursie na Najpiękniejszą szopkę krakowską organizowanym 1 grudnia 2011 roku.
Zajęcia prowadzone będą przez Panią Katarzynę Racką, która od kilku lat bierze udział w konkursie i jest laureatką nagród oraz wyróżnień za szopki, które obecnie znajdują się w zbiorach Muzeum Historycznego.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, której można dokonać dzwoniąc do Działu Edukacji, pod numer telefonu 12-61-92-320.

TERMINY ZAJĘĆ: 6, 13 i 20 listopada (niedziele). Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 11.00.

Zapraszamy!