☰ menu

Bezpłatne warsztaty dla rodziców (i dzieci)

niedz.
09.10.2011

Jak sprawić, żeby dziecko w końcu zaczęło robić to, o co je poprosisz? Co mówić, co robić, a czego nie mówić i absolutnie nie robić, żeby skłonić dziecko do właściwego zachowania? Znasz to uczucie, kiedy opadają ci ręce, a w domu zaczyna panować chaos? Czas wprowadzić dyscyplinę! Niektórzy rodzice stosują kary, a później mają wyrzuty sumienia, czy na pewno dobrze robią. Inni są bardziej ulegli w stosunku do dzieci, a w ich domach wszystko przewraca się do góry nogami. W obu przypadkach może okazać się, że rodzice zaczynają wątpić w swoje kompetencje i skuteczność stosowanych metod. Czy istnieją inne sposoby wychowania niż karanie czy uległość, skuteczne i jednocześnie uwzględniające zachowanie godności rodzica i dziecka?
To spotkanie dla chcących poznać metody dyscyplinowania, które, w odróżnieniu od kar, nie urażają godności dziecka, a są niebywale skuteczne. Spotkanie poprowadzi Irena Mydlarz – psycholog, trener. W czasie warsztatów dla rodziców – w sąsiedniej sali odbywać się będą twórcze warsztaty dla dzieci w wieku 4-11 lat.

16 października: Wiem, co jem: warsztaty o zdrowym żywieniu dzieci 0-3 l


Żywienie ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie organizmu. Zdrowy styl życia to przede wszystkim zdrowe żywienie. Ale co tak naprawdę oznacza „zdrowe żywienie”, czym charakteryzuje się zdrowe, racjonalne żywienie dzieci, jak uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, jak odróżnić nietolerancję od alergii żywieniowej? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi na warsztatach, które przygotowaliśmy. Podczas spotkania, uczestnicy poznają podstawowe zasady racjonalnego odżywiania. Nauczymy się, jak planować jadłospis, przygotowywać potrawy i wybierać produkty spożywcze, aby dieta miała jak najwyższą wartość odżywczą. Porozmawiamy o tym, co zrobić, gdy dziecko ma objawy nietolerancji i alergii pokarmowych. Zajęcia poprowadzi dietetyczka Karolina Malecka. W czasie warsztatów dla rodziców – w sąsiedniej sali odbywać się będą twórcze warsztaty dla dzieci w wieku 4-11 lat.

23 października: Opowiem Ci bajkę – jak stworzyć bajkę terapeutyczną dla swojego dziecka;
Podczas spotkania dowiesz się, jak tworzyć i wykorzystywać samodzielnie ułożone bajki. Poznasz znaczenie opowieści, rozbudowanych metafor, dla rozwoju osobowości twojego dziecka. Dowiesz się, jak wspomagać twoje dziecko w radzeniu sobie z najważniejszymi dla niego problemami, z lękami lub obawami. Bajki terapeutyczne mają szerokie zastosowanie również w kształtowaniu pozytywnych postaw lub zachowań, w radzeniu sobie z trudnymi emocjami takimi jak gniew, smutek, zazdrość. Proces tworzenia bajki terapeutycznej wymaga empatii i umiejętności przyjęcia perspektywy dziecka, ma więc sam w sobie pozytywny wpływ na relacje z pociechą. W połączeniu z wieczornym światełkiem nocnej lampki, przytuleniem i ściszonym głosem rodzica opowiadającego baśń jest to piękny sposób na budowanie bliskości z dzieckiem. Spotkanie poprowadzi Irena Mydlarz – psycholog, trener. W czasie warsztatów dla rodziców – w sąsiedniej sali odbywać się będą warsztaty dla dzieci w wieku 4-11 lat.

Exit mobile version