☰ menu

Bezpieczne wakacje z VIVO! Piła

sob.
09.07.2022
Bezpieczeństwo podczas wakacji to priorytet, a o tym jak odpowiednio reagować w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia będzie można dowiedzieć się w VIVO! Piła. Wszystko w ramach nadchodzących warsztatów z PGRM i OSP R-W w Pile. Wydarzenie, „Bezpieczne wakacje z VIVO!”, odbędzie się w sobotę, 9 lipca. Tego dnia w centrum handlowym zaplanowano też akcję krwiodawstwa oraz profilaktyczne badania dla pań. Przewidziano również atrakcje w postaci waty cukrowej czy malowania buziek i wiele innych niespodzianki dla najmłodszych.

Wakacje to nie tylko czas beztroskiego szaleństwa. Dobrej zabawie zawsze powinna towarzyszyć odpowiedzialna postawa i umiejętności, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji przekonuje Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła.9 lipca w naszym centrum handlowym równolegle odbędą się aż 3 akcje, w czasie których będziemy edukować oraz zachęcać do dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Ogromnie cieszymy się, że możemy w tym temacie ponownie liczyć na wsparcie naszych partnerskich, lokalnych instytucji oraz stowarzyszeńdodaje.

Warsztaty z Polską Grupą Ratownictwa Medycznego i Ochotniczą Strażą Pożarną w Pile

Uczestnicy wydarzenia w VIVO!, od 11:00 do 16:00, będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez Polską Grupę Ratownictwa Medycznego. W programie zajęć przewidziano ćwiczenia z kamizelką Fast Act, z resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) czy użycia Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED).

Dla dzieci przygotowano zajęcia z zakładania opatrunków, gigantyczną grę planszową, konkursy z nagrodami oraz tematyczne kolorowanki. O atrakcje dla najmłodszych zadba też Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Pile. Na miejscu dostępne do zwiedzania będzie strażackie auto z łodzią.

Dodatkowo mali uczestnicy akcji otrzymają opaski identyfikacyjne Siband z funkcją UV. To doskonały pomysł na ochronę w czasie upałów – gdy maluch przebywa zbyt długo na słońcu, opaska zmienia kolor.

Akcja krwiodawstwa

W VIVO! Piła będzie można także dołożyć cegiełkę do wsparcia pacjentów onkologicznych, ofiar wypadków drogowych czy osób poddawanych zabiegom chirurgicznym. Wystarczy zgłosić się w godz. 9:30-14:30 do krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, zlokalizowanego przed centrum handlowym, i oddać krew. Może to zrobić każda zdrowa i pełnoletnia osoba, po okazaniu dowodu tożsamości ze zdjęciem. Aktualnie RCKiK w Poznaniu notuje alarmująco niskie zapasy grup 0 Rh – i B Rh -. Brakuje również 0 Rh +, A Rh + i A Rh -.

Badania mammograficzne dla pań

Przed pilskim centrum handlowym nie zabraknie także mammobusa i profilaktycznych badań dla pań. To już druga w tym roku akcja organizowana i dofinansowana przez Stowarzyszenie Kobiet do walki z rakiem Europa Donna i VIVO! Piła. Bezpłatnie, w ramach NFZ, z badań skorzystają kobiety w wieku 50-69 lat, natomiast panie 35+ i 70+ za opłatą w wysokości 40 zł. Na badanie należy zgłosić się w pierwszych 10 dniach cyklu. Nie zaleca się stosowania wcześniej kosmetyków i dezodorantów z talkiem. Zapisy na mammografię odbywają się pod numerem tel. 662005252 lub przez fanpage stowarzyszenia ( www.facebook.com/StowarzyszenieEuropaDonnaPila).