☰ menu

sob.
10.08.2013

Włoska przygoda

" to wydarzenie skierowane zarówno do dzieci, jak i całych rodzin, które w sobotnie popołudnie planują odwiedzić gdańskie Centrum Handlowe Osowa. Przez cztery godziny prezentowane będą atrakcje związane ze Starożytnym Rzymem oraz współczesnymi Włochami. To doskonała okazja, aby połączyć weekendowe zakupy z dobrą zabawą i edukacją.

W programie wydarzenia przewidziano m.in. prezentację osiągnięć włoskich mistrzów takich jak Leonardo Da Vinci oraz liczne spotkania ze sztuką. Rysunek na żywo, wielka budowa starożytnego miasta oraz nauka tańca olimpijskiego i spektakl pantomimy – to tylko niektóre z sobotnich atrakcji w Centrum Handlowym Osowa. Dodatkowo, podczas całego wydarzenia czynne będzie stoisko dla małych artystów, którzy będą mogli – pod czujnym okiem specjalistów z Atoo-Studio – tworzyć rzeźby z gliny.

Włochy od zawsze były ulubionym miejscem wakacyjnych destynacji Polaków. W tym roku chcielibyśmy przybliżyć im ten piękny kraj w naszym centrum handlowym. Dzięki licznym warsztatom i przygotowanym atrakcjom nie tylko przekażemy naszym Klientom wiedzę na temat historii i kultury Włoch, ale także rozbudzimy w nich chęć do odbycia własnych podróży po Półwyspie Apenińskim. Zapraszamy już w najbliższą sobotę do wspólnej podróży do starożytnej krainy Remusa i Romulusa" – mówi Dorota Piątek, p.o. dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

Kolejny przystanek w naszej podróży dookoła świata już za miesiąc. 14 września zapraszamy na wyprawę za ocean do świata prawdziwych Indian. Specjalnie dla najmłodszych stworzymy w Centrum Handlowym Osowa indiańską wioskę z kolorowymi tipi. Nie zabraknie więc łapaczy snów, bajecznych makatek i pięknych tradycyjnych wazonów.

Patronat medialny nad akcją „Godziny dla Rodziny" w 2013 roku objęły: Radio Gdańsk, portale Gogaga.pl, Osowa24.pl i Pomorski.info oraz Expressy.

Poniżej prezentujemy program „Rzymskie wakacje":

13.00-17.00 – Warsztaty tworzenia figurek z gliny.

Blok 1

13.00-13.05 – Krótkie wprowadzenie na temat starożytnego Rzymu.

13.05-13.15 – Gra "Sylwetki mistrzów" czyli kto zna tego pana? Pytania i odpowiedzi dot. Leonarda da Vinci.

13.15-13.30 – Warsztaty dla dzieci – podział dzieci na grupy rzymskich konstruktorów i artystów, budowanie wieży lub miasta z klocków.

13.15-13.30 – Nauka tańca olimpijskiego.

13.30-13.45 – Informacje na temat sztuki rzymskiej: prowadzący, artysta organizujący warsztaty lepienia figurek z gliny.

13.35-13.45 – Spotkanie ze sztuką, rysunek na żywo.

13.45-14.00 – Zabawy i konkurencje z wiedzy o Rzymie dawnym i dzisiejszym.

14.00-14.15 – Spektakl z udziałem aktorów. Pantomima: rzymska historia o miłości.

14.15-14.30 – Odgrywanie scenek pantomimicznych z udziałem rekwizytów.

Blok 2

14.30-14.35 – Gra „Sylwetki mistrzów", czyli kto zna tego pana? Plakat człowieka witruwiańskiego – pytania i odpowiedzi dot. Leonarda da Vinci.

14.35-14.45 – Zabawy i konkurencje z wiedzy o Rzymie dawnym i dzisiejszym.

14.45-15.00 – Warsztaty dla dzieci – podział dzieci na grupy rzymskich konstruktorów i artystów, budowanie wieży lub miasta z klocków.

14.45-15.00 – Nauka tańca olimpijskiego.

15.00-15.15 – Spektakl z udziałem aktorów. Pantomima: rzymska historia o miłości.

15.15-15.30 – Odgrywanie scenek pantomimicznych z udziałem rekwizytów.

15.30-15.45 – Informacje na temat sztuki rzymskiej: prowadzący, artysta organizujący warsztaty lepienia figurek z gliny.

15.40-15.45 – Spotkanie ze sztuką, rysunek na żywo.

15.45-16.00 – Tworzenie z papieru stroju gladiatora.

Blok 3

16.00-16.15 – Warsztaty dla dzieci – podział dzieci na grupy rzymskich konstruktorów i artystów, budowanie wieży lub miasta z klocków.

16.00-16.15 – Nauka tańca olimpijskiego.

16.15-16.30 – Informacje na temat sztuki rzymskiej: prowadzący, artysta organizujący warsztaty lepienia figurek z gliny.

16.20-16.30 – Spotkanie ze sztuką, rysunek na żywo.

16.30-16.45 – Spektakl z udziałem aktorów. Pantomima: rzymska historia o miłości.

16.45-17.00 – Prezentacja wykonanych tego dnia konstrukcji przez uczestników warsztatów, podziękowanie i zakończenie eventu.

Informacje o firmie:

Centrum Handlowe Osowa to jedno z pierwszych centrów handlowych w Trójmieście. Zlokalizowane jest przy Obwodnicy Trójmiasta, przy trasie będącej przedłużeniem autostrady A1 i prowadzącej na Hel (droga krajowa S6), co świadczy o dobrym skomunikowaniu obiektu oraz łatwym i szybkim do niego dostępie. Na terenie centrum znajduje się największy w Trójmieście hipermarket REAL, liczne butiki i punkty usługowe oraz plac zabaw wraz z wykwalifikowanym personelem sprawującym opiekę nad dziećmi. CH Osowa to miejsce przyjazne rodzinom oraz osobom niepełnosprawnym. Nowoczesna strefa restauracyjna z darmowym dostępem do bezprzewodowego internetu idealnie nadaje się na spotkania biznesowe oraz dla osób będących w podróży.

Właścicielami Centrum Handlowego Osowa są firmy: Pradera Gdańsk Osowa Sp. z o.o., należąca do funduszu PCEF zarządzanego przez Pradera Europe oraz OIK Gdańsk Retail Project Sp. z o.o.

www.chosowa.pl