☰ menu

Baza Marsjańska

niedz.
01.06.2014

Baza Marsjańska prezentowana będzie zarówno przed jak i na terenie Galerii Bemowo, w godz. 10.00- 20.00. Na zewnątrz Galerii staną dwa pneumatyczne namioty w kształcie kopuł połączone ze sobą przeźroczystym tunelem. W jej wnętrzu będą stanowiska, warsztaty marsjańskie,a każda sekcja poświęcona będzie innemu zagadnieniu związanemu z Czerwoną Planetą. Wewnątrz pasażu stanie natomiast namiot Wirtualnego Obserwatorium Ciemnego Nieba oraz atrakcje dla najmłodszych.

Zapraszamy do kosmicznej zabawy w Dniu Dziecka rodziców i dzieci. Zapewniamy, że zarówno duzi jak i mali znajdą coś dla siebie. Będzie można pojeździć zdalnie sterowanymi robotami na wzór łazików marsjańskich i księżycowych, poszukać ćwiczebnych meteorytów na stylizowanej powierzchni marsjańskiej, zbadać kosmiczne skały pod mikroskopem cyfrowym, wyhodować własną sadzonkę marsjańską, a nawet zbudować samodzielnie i wystrzelić rakietę wodną z terenu przed Galerią Bemowo! – mówi Piotr Bombolski, Dyrektor Galerii Bemowo w Warszawie

Dużo atrakcji przygotowanych będzie specjalnie dla dzieci i młodzieży. Papierowe modele sond kosmicznych, możliwość skonstruowania własnego lądownika marsjańskiego, uniformy NASA
i misiu-astronauta asystujący uczestnikom, czy też stoisko z dwumetrową mapą nieba do wyszukiwania własnych gwiazdozbiorów to tylko kilka z wielu propozycji , czekających na tych, którzy odwiedzą Galerię Bemowo w Dniu Dziecka. Na dorosłych czekać będzie trenażer kosmiczny pn. ASTROLABIUM, czyli trójpierścieniowy żyroskop, do którego będzie można wsiąść i poczuć się jak w kokpicie samolotu lub rakiety.

Kosmiczny konkurs z nagrodami

Dla dwudziestki młodych badaczy Czerwonej Planety, którzy najlepiej wykonają swoje zadania, czekają specjalne nagrody w postaci zaproszeń do zwiedzania jedynego w Polsce modelu wnętrza stacji kosmicznej ISS – moduł Destiny Laboratory w skali 1:1, znajdującego się w Sopotni Wielkiej (gmina Jeleśnia) oraz inne nagrody. Aby wziąć udział w zawodach marsjańskich, należy jednak najpierw zwiedzić wszystkie stanowiska dydaktyczne Bazy, na których koordynatorzy wbijać będą pieczątki do specjalnych Paszportów Marsjańskich. Komplet pieczątek uprawnia do udziału w zawodach 1 czerwca, które okresowo będą ogłaszać koordynatorzy Astroeventu na różnych stanowiskach rozlokowanych zgodnie z mapką umieszczoną w Paszporcie Marsjańskim.

Dzień Dziecka w Galerii Bemowo będzie z pewnością najbardziej kosmiczną imprezą w stolicy – zachęca Dyrektor Galerii, Piotr Bombolski – Zapraszamy już od 10.00 rano!