☰ menu

Bariery architektoniczne w mieście w dostępie do kultury – jak je pokonać?

śr.
09.01.2013

Dyskusja odbędzie się 9 stycznia (środa) w godzinach 18:00-19:30 w MaMa Cafe

(siedzibie Fundacji MaMa) przy ul. Wilczej 27 b w Warszawie.

Bariery architektoniczne w dostępie do kultury

Awantura o Warszawę to cykl spotkań, gdzie głównym tematem jest nasze miasto. Wszyscy jesteśmy ekspertami/tkami, każdy ma prawo do wypowiedzi. W każdą pierwszą środę miesiąca kłócimy się o wizję stolicy i jej przyszłość.

Kolejne spotkanie to otwarta dyskusja o tym, jakie są bariery w dostępie do oferty kulturalnej w mieście, co można zrobić by je zlikwidować, czy dla każdego widoczne są bariery architektoniczne.

Odpowiemy sobie na pytania:

– Czym są bariery architektoniczne w mieście?

– Czy bariery to tylko architektura?

– Jakie grupy dotykają?

– Jakie bariery architektoniczne możemy sami usunąć? – działanie oddolne.

– Kto jest naszym sprzymierzeńcem, a kto nim może być?

Zaproszeni goście

Fundacja MaMa zaprasza do udziału w dyskusjach specjalnych gości zajmujących się tematyką miejską. W dyskusji Bariery architektoniczne w dostępie do kultury – jak je pokonać?, weźmie udział Maciek Augustyniak i Agata Etmanowicz, Fundacja Polska Bez Barier oraz reprezentantka projektu O Mamma Mia! Tu wózkiem nie wjadę! Fundacji MaMa.

Fundacja Polska Bez Barier

Nazwa Fundacji jest zarazem celem naszych działań.

Zajmujemy się likwidacją barier. Wierzymy, że zarówno bariery architektoniczne, jak i te tkwiące w ludzkich umysłach należy burzyć każdego dnia.

Promujemy zmiany, które włączą osoby z niepełnosprawnościami w główny nurt życia społecznego i kulturalnego. Uważamy, że każdy ma prawo do równego traktowania.

Budujemy porozumienia i współpracujemy z ludźmi oraz organizacjami, którym bliskie są nasze cele. Naszym zdaniem partnerstwo i współpraca to powód do dumy. Wspólnie jesteśmy w stanie zrobić więcej i lepiej.

Zapraszamy do wspólnego budowania Polski Bez Barier!

Zapraszamy wszystkich do udziału – awanturę moderuje Patrycja Dołowy oraz dziewczyny z grupy Miasto Oczami Kobiet Fundacji MaMa.

Kontakt i informacja: patrycja@fundacjamama.pl

Spotkanie otwarte, bezpłatne.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.fundacjamama.pl