☰ menu

Barbara Bursztynowicz z Kopciuszkiem na czwartym spotkaniu cyklu Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu

pon.-sob.
28.07-02.08.2014

Podczas czwartego już wydarzenia w ramach akcji „cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów" Barbara Bursztynowicz i jej mąż Jacek przeczytali na głosy „Kopciuszka". Interpretacja tej znanej baśni była tak niezwykła, że zebrani w pałacowym parku mieli wrażenie, iż słyszą tę historię po raz pierwszy. Pani Barbara zaangażowała do czytania również dzieci, które później chętnie odpowiadały na pytania dotyczące baśni. Stałym elementem spotkań ze znanymi gości stało się rozdawanie autografów. W ubiegłą sobotę jak co tydzień nie zabrakło zabaw dla dzieci. Animacje w plenerze poprowadzili dobrze znani dzieciom pracownicy Miejsko – sGminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Żelechowie. „Baśniowy Pałac" zyskał już wierną grupę przyjaciół, które biorą udział w kolejnych wydarzeniach akcji. Pałac Żelechów zaprasza w wakacje wszystkich miłośników baśni.

Następne spotkanie w „Baśniowym Pałacu

odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 sierpnia o godz. 17.00. Na piątym już z cyklu spotkaniu w ramach akcji „cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów" będzie można posłuchać historii „Śpiącej Królewny" w wykonaniu Ewy Błaszczyk.

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów" promująca głośnie czytanie dzieciom jest prowadzona przez wszystkie sobotnie popołudnia lipca i sierpnia 2014 r. (spotkanie z gościem specjalnym ok. godz. 17.00). Aktywności są planowane na terenie pałacowego parku, który wraz z budynkiem Pałacu został wpisany na listę zabytków. XVIII-wieczny Pałac Żelechów utrzymany w stylu klasycystycznym ma ciekawą historię, sam Brzechwa pisał: „wiadomo, że Żelechów słynie z dziadków do orzechów" („Orzech"). Obecnie kompleks pałacowo-parkowy w mazowieckim Żelechowie (87 km od Warszawy i 87 km od Lublina) funkcjonuje jako obiekt konferencyjno-wypoczynkowy posiadając 75 stylowych pokoi, własny browar, SPA & Wellness, stawy rybne i pałacowe lochy. Podczas kolejnych spotkań w „Baśniowym Pałacu" znane z mediów osoby, aktorzy, autorzy bajek i dziennikarze przenoszą dzieci w świat baśniowych bohaterów jak: „Kopciuszek", „Królewna Śnieżka", „Księżniczka na ziarnku grochu", „Pinokio", „Piękna i Bestia", „Śpiąca królewna", ale również i wydawniczych niespodzianek.

Inicjatywa „Baśniowy Pałac" skierowana jest do wszystkich chętnych dzieci – mile widziane są dzieci z Żelechowa i okolic. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Społeczna inicjatywa Pałacu Żelechów jest promowana wśród lokalnej społeczności, wpierają ją także lokalne władze, biblioteka, ośrodek kultury i miłośnicy rozwijania czytelnictwa wśród dzieci oraz media. Akcję wsparło wielu artystów m.in. Ewa Błaszczyk, Barbara Bursztynowicz, Marta Kuligowska, Maciej Orłoś, Radosław Pazura, czy Michał Zawadka. „Baśniowy Pałac" został objęty patronatem przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom", Burmistrz miasta Żelechowa, TVP Lublin, Tygodnik Siedlecki, Radio Podlasie oraz portale: podlasie24.pl; kuriergarwolinski.pl; miastodzieci.pl i Qlturka.pl.