☰ menu

8.05.2016 (niedziela), godz. 16.00

Bajkobranie
Teatr TAK:
„Koziołek Matołek wyrusza w świat”

Wstęp wolny!

Bajkobrania to niezwykle popularny cykl spotkań z teatrem. Szacujemy, że każdego roku na Bajkobraniach spotka się około półtora tysiąca dzieci w wieku już od ok. 2 lat i ich rodziców.
W repertuarze Bajkobrań znajdują się bajki tak znane, jak „Czerwony Kapturek”, czy „Konik Garbusek”, ale też dużo autorskich scenariuszy. Placówka współpracuje z aktorami i teatrami z całej Polski, by oferta przedstawień była jak najbardziej urozmaicona. Przedstawienia odbywają się w dwie wybrane niedziele każdego miesiąca roku szkolnego (od godz. 16.00).

Wstęp na wszystkie spektakle zawsze jest nieodpłatny. Inicjatywa Bajkobrań od 5 lat przysparza CKD wielu nowych odbiorców i odbiorczyń oraz stwarza możliwość bezpłatnego dostępu do kultury każdemu dziecku, bez względu na status materialny. W mieście nie ma drugiej takiej propozycji dla dzieci, a prawdopodobnie jest to także unikatowe przedsięwzięcie w regionie łódzkim, dlatego problemem bywa niedostatek miejsc na widowni.

22.05.2016
Teatr BajuBajki