☰ menu

Bajki Pod Szesnastką – Pod ziemią, pod wodą. Mamy ZAPROSZENIE!

Bajki Pod Szesnastką
sob.
08.10.2016
„Pod ziemią, pod wodą” – warsztaty z Oliwią Brzeźniak

Sobota,  8 października 2016r. godz. 12.00
Księgarnia Pod Szesnastką, Al. Daszyńskiego 16

Książka „Pod ziemią, pod wodą” autorstwa znanego, lubianego i genialnego w swoich książkowych pomysłach małżeństwa Aleksandry i Daniela Miezielińskich będzie inspiracją do dyskusji o patrzeniu, widzeniu i rozglądaniu się. Poza poznawaniem tego, co kryje się pod naszymi nogami i co żyje nad naszymi głowami, wyjaśnimy znaczenie związków frazeologicznych ze słowem „patrzeć” (np. „patrzeć komuś na ręce”, „patrzeć na kogoś krzywo”, „patrzeć na świat przez różowe okulary”), by następnie stworzyć na ich podstawie piękne ilustracje.

Warsztaty poprowadzi Oliwia Brzeźniak, doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, magister filologii polskiej,  biblioterapeutka i członek Krakowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, członek Polskiej Sekcji IBBY, recenzentka książek dla dzieci, zakochana w baśniach  i książkach francuskiego pisarza Hervé Tulleta.

Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński, “Pod ziemią, pod wodą”
„Pod ziemią, pod wodą” to naładowana informacjami księga pełna ogromnych ilustracji i szczegółowych przekrojów. Poprowadzą was one w głąb naszej planety, pokazując, co kryje się pod powierzchnią lądów i wód. Będziecie schodzić coraz głębiej i głębiej – od cienkiej warstwy gleby tuż pod stopami do gorącego jądra Ziemi, od skąpanych w słońcu raf koralowych do pogrążonego w ciemności i chłodzie najgłębszego miejsca oceanów.

Z nowym sezonem Bajek rozpoczynamy zabawę dla najwytrwalszych małych moli książkowych, w której nagrodą są książki. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma formularz z miejscem na 6 pieczątek – jedna pieczątka za udział w jednych Bajkach – Pod Globusem lub Pod Szesnastką, a 6 pieczątek to książka – prezent od naszych księgarń. Zapraszamy na Bajki i  do wspólnej zabawy!

Koszt – 15 pln od dziecka.

Uwaga! Obowiązują zapisy pod adresem mailowym pr@liberglob.pl.

Ilość miejsc ograniczona!

UWAGA! Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę!

Mamy do rozdania 1 zaproszenie na warsztaty!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie:  Pod Szesnastką) wraz z imieniem i nazwiskiem rodzica, imieniem i wiekiem dziecka oraz numerem telefonu na adres monikak@miastodzieci.pl do 6 października do godz. 20.

*Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej.