☰ menu

Bajki Pod Globusem – Piszemy wiersze! MAMY ZAPROSZENIE!

„Wierszyki domowe
sob.
05.11.2016
Wiersze Michała Rusinka – te o rodzinie oraz te o domowych artefaktach to zabawne      i mądre teksty, których czytanie sprawia radość i dzieciom i dorosłym. Poczytam więc sobie je dla wprowadzenia się w nastrój pogodny i… twórczy.
Bo później zajmiemy się pisaniem własnych wierszyków, ale nie według ogólnie przyjętych zasad a w ramach pewnej zabawy słowem. Jest szansa, że powstaną wiekopomne dzieła polskiej poezji!

Warsztaty poprowadzi Oliwia Brzeźniak, doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, magister filologii polskiej,  biblioterapeutka i członek Krakowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, członek Polskiej Sekcji IBBY, recenzentka książek dla dzieci, zakochana w baśniach i książkach francuskiego pisarza Hervé Tulleta.

Michał Rusinek, „Wierszyki domowe”
Domowa wierszykownia według Rusinka. Próg ciągle podkłada ci nogę? Wyprowadzasz klucz na smyczy? Lubisz śpiewać do prysznica? Oglądasz kręcące się w pralce pranie? Nasze domowe przedmioty prowadzą w ukryciu podwójne życie. Sprawdź, co robią, kiedy na nie nie patrzysz. W błyskotliwie ilustrowana przez Joannę Rusinek każdy znajdzie coś dla siebie – dzieci zabawne wierszyki, a dorośli – dopiski z przymrużeniem oka.

Michał Rusinek, „Wierszyki rodzinne”
Wierszyki rodzinne. Genealogiczna roślinka Michała Rusinka. Autor przedstawia galerię swoich przodków, wśród których znajdują się jaskiniowiec, rycerz, a nawet… duch. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Bajki Pod Globusem
Piszemy wiersze! „Wierszyki rodzinne” i „Wierszyki domowe” Michała Rusinka  – warsztaty z Oliwią Brzeźniak

Sobota,  5 listopada 2016r. godz. 12.00

Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1

Z nowym sezonem Bajek rozpoczynamy zabawę dla najwytrwalszych małych moli książkowych, w której nagrodą są książki. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma formularz z miejscem na 6 pieczątek – jedna pieczątka za udział w jednych Bajkach – Pod Globusem lub Pod Szesnastką, a 6 pieczątek to książka – prezent od naszych księgarń. Zapraszamy na Bajki i  do wspólnej zabawy!

Koszt – 15 pln/dziecka.

Uwaga! Obowiązują zapisy pod adresem mailowym pr@liberglob.pl.

Ilość miejsc ograniczona!

UWAGA! Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę!

Mamy do rozdania 1 zaproszenie na warsztaty!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie:  wiersze) wraz z imieniem i nazwiskiem rodzica, imieniem i wiekiem dziecka oraz numerem telefonu na adres monikak@miastodzieci.pl do 3 listopada do godz. 20. Napiszcie też, jaka jest ulubiona książka Waszego dziecka.

Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej.