W dwa ostatnie weekendy maja każda kobieta będzie mogła uczestniczyć w warsztatach w ramach 6 Akademii: Pasji i Ducha, Wizerunku, Dobrego Smaku, Aktywnej Kobiety, Sfery oraz Damskiego Portfela.
Wśród licznych warsztatów znajdą się również zajęcia dla Mam
Ponadto liczne konkursy z nagrodami.
Szczegóły na stronie www.babskiebielsko.pl
Nie pozwól by ominęło Cię takie wydarzenie!
II Festiwal Rozwoju Kobiet Babskie Bielsko
Termin: 21/22 i 28/29 maja 2011
{ music: babskie_bielsko_spot_radiowy1.mp31 }
Jaka idea nam przyświeca?
Festiwal Babskie Bielsko kierowany jest do kobiet – przyświeca nam idea egalitarności, nie elitarności. Program festiwalu celowo jest tak zaprojektowany, by mogły się w nim odnaleźć zarówno młode, jak i dojrzałe kobiety, cechujące się różnymi potrzebami i światopoglądem. Nie chcemy dzielić, ale łączyć – uważamy, że jest to możliwe wśród kobiet. Promujemy równość kobiet w dostępie do edukacji i pracy, chcemy inspirować je do samorozwoju, samoakceptacji, kreatywności i otwarcia się na nowe perspektywy. Festiwal to nie tylko nauka, ale i zabawa – pragniemy, by kobiety mieszkające w tym samym mieście mogły zawiązać nowe znajomości, wymienić doświadczenia i poczuć się jako wspólnota.
Kim są uczestniczki festiwalu Babskie Bielsko?
W Bielsku-Białej większość mieszkańców to kobiety (prawie 53% kobiet, na 100 mężczyzn przypada 112 kobiet). Bielszczanki to osoby ambitne, wykształcone i przedsiębiorcze. Wiele z nich prowadzi własną firmę, z chęcią wprowadzają innowacje i zmiany nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym.
Kobieta Babskiego Bielska ceni sobie jakość w każdej dziedzinie życia, lubi aktywnie spędzać czas. Dba o swój wygląd i zdrowie. Ważny jest dla niej sposób spędzania wolnego czasu.
Uczestniczki Festiwalu to kobiety w wieku od 20 -50 lat. To kobiety wkraczające w dorosłe życie, jak i Średnia wieku to kobiety w wieku 35 lat.
Dlaczego kobiety biorą udział w takim wydarzeniu?
W pierwszej edycji Festiwalu Babskie Bielsko wzięło udział 120 kobiet z Bielska-Białej i Podbeskidzia. Z rozmów przeprowadzonych z uczestniczkami Festiwalu, dowiedziałyśmy się, że festiwal odpowiedział na ich potrzeby samorozwoju, że dotąd nikt nie skierował do nich takiej propozycji. Uczestniczkom podobał się egalitarny charakter Festiwalu – starsze kobiety czuły się na równi z młodszymi. Zwracano uwagę na atmosferę podczas Babskiego Bielska – życzliwość, otwartość, wymiana międzypokoleniowa, okazja do spotkań i nawiązania nowych znajomości.
Te potrzeby i aktywna postawa kobiet obserwowane są przez socjologów w całej Polsce (a zwłaszcza w większych ośrodkach miejskich). Ogólnopolskie badania CBOS-u na temat: „Co Polacy robią w czasie wolnym", przeprowadzone w 2006 roku, potwierdzają, że więcej kobiet niż mężczyzn swój wolny czas spędza w sposób aktywny: pielęgnując swoje hobby, dokształcając się, podtrzymując kontakty towarzyskie, uczestnicząc w życiu kulturalnym. To dlatego w całej Polsce powstają festiwale dla kobiet, a nie ma festiwalu przeznaczonego tylko dla mężczyzn, opartego o kursy i warsztaty dokształcające. Kobiety chętnie uczestniczą w tego typu wydarzeniu, zwłaszcza jeśli dzieje się on w weekend i jest zapewniona opieka dla dzieci.
Kolejne badania CBOS-u („Cele i dążenia życiowe Polaków", 2006) również pokazują, że kobiety częściej niż mężczyźni decydują się na podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych i osobistych (poprzez kursy i warsztaty). Ponadto kobiety przywiązują większą wagę do kwestii wypoczynku i rekreacji oraz dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne.
Jakich zapraszamy prowadzących, instruktorów?
Bielszczanki cenią sobie jakość w każdej dziedzinie życia. Przed podjęciem większości swoich decyzji, porównują różne oferty, sprawdzają opinie wśród swoich znajomych czy w Internecie. Dla organizatorów Festiwalu ważne jest, by sprostać tym wymaganiom, dlatego też na Festiwal zapraszamy rzetelnych, wiarygodnych i profesjonalnych instruktorów.