Jaka była codzienność naszych babć i prababć? Co było najważniejsze w ich życiu? Czy mogły swobodnie realizować swoje plany i marzenia? Jak często napotykały przeszkody nie do przejścia? Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat na warsztaty!
W czasie warsztatów dzieci dowiedzą się, czym zajmowały się kobiety żyjące w ostatnim stuleciu, jak ubierały się na co dzień i od święta, jak spędzały czas wolny oraz jak wyglądały ich prace i obowiązki. Nasze obserwacje wpiszemy w kontekst rozwoju technologii i dowiemy się, jaki miał on wpływ na życie kobiet. Opowiemy o losach bohaterek pierwszych stron gazet i o tych mniej znanych bohaterkach codzienności – naszych babciach i prababciach.
Podczas warsztatów dzieci będą oglądać m.in. archiwalne zdjęcia i tworzyć z nich kolaże. Dzięki nim poznają społeczne i kulturowe zmiany, których doświadczyły kobiety w ciągu ostatnich stu lat. Na warsztaty będzie można dołączyć w dowolnym momencie. Nie trzeba się zapisywać. Wstęp wolny.
Zajęcia poprowadzi Anna Pietruszka-Dróżdż, socjolożka, trenerka INTRA i coach ICC. Od 25 lat zaangażowana w działania na rzecz praw kobiet. Prowadzi warsztaty dla dorosłych i dzieci. Współpracowała m.in. z Centrum Sztuki Współczesnej, Centrum Kultury Jidysz i Teatrem Żydowskim.
Warsztaty towarzyszą wystawie Nasze bojownice. 100-lecie praw wyborczych Polek prezentowanej w Galerii W-Z do 10 grudnia 2018. Organizatorzy: Dom Spotkań z Historią, Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER i Fundacja Warszawa jest kobietą.
Dom Spotkań z Historią, 25.11.2018 (niedz.), 13.00-16.00