☰ menu

Atrakcje w Trójmieście

niedz.
30.05.2010
Głównymi celami imprezy są: zwiększenie świadomości mieszkańców i turystów Trójmiasta na temat bezpieczeństwa, uwrażliwienie kierowców na obecność rowerzystów poruszających się po drogach jako pełnoprawnych uczestników ruchu drogowego, zaprezentowanie walorów trójmiejskich ścieżek rowerowych szczególnie tych znajdujących się w pasie nadmorskim. Ponadto policjanci chcą pokazać uczestnikom spotkania jak zdrowo i bezpiecznie spędzić czas w Trójmieście.

Spotkanie rozpocznie się od wspólnego przejazdu rowerowego Prezydentów, Samorządowców, Policjantów oraz Mieszkańców Trójmiasta ścieżkami rowerowymi w pasie nadmorskim.

Przejazd rozpocznie się o godzinie 11:00 w Gdyni Orłowie i przebiegać będzie pasem nadmorskim przez teren Gdyni, Sopotu i Gdańska, a zakończy się wspólnym piknikiem na molo w Gdańsku Brzeźnie. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami, gry i zabawy związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wszystkie osoby, które wezmą udział w spotkaniu, będą miały możliwość rozmowy z zawodowymi kolarzami, sprawdzenia oraz poprawy stanu technicznego i wyposażenia swoich rowerów, zapoznania się z urządzeniami służącymi do bezpiecznego przewożenia rowerów, nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a po wspólnym przejeździe skosztowania żołnierskiej grochówki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w przejeździe.

Harmonogram przebiegu spotkania "Od mola do mola " w ramach ogólnokrajowej kampanii "Rowerem bezpiecznie do celu" 30 maja br. w godzinach 11:00 – 16:00

11:00- 11:50 – rozpoczęcie kampanii, powitanie uczestników przez Prezydenta Miasta Gdyni w rejonie mola w Orłowie oraz wspólny przejazd rowerowy pasem nadmorskim prezydentów Gdyni, Sopotu i Gdańska wraz z reprezentacją kolarzy, policji oraz pozostałych uczestników.

11:50- 12:15 – przejazd przez pas nadmorski granic Sopotu – w trakcie krótkie zatrzymanie przy molo – kilka słów przedstawiciela Urzędu Miasta (bądź też samego Prezydenta) na temat inwestycji związanych z zagadnieniem bezpieczeństwa "rowerowych" uczestników ruchu.

12:15- 12:30 – przyjazd na molo w Gdańsku Brzeźnie, po zatrzymaniu wypowiedź Prezydenta Miasta Gdańska na temat rozwiązań inżynieryjnych , które poprawiają bezpieczeństwo rowerzystów na terenie Gdańska. Wspólna rozmowa Prezydentów Gdyni, Gdańska i Sopotu na temat połączenia wspólnego pasa nadmorskiego, jak i innych dróg dla użytkowników rowerów.

12:45 – festyn przy molo w Gdańsku Brzeźnie rozpocznie koncert zespołu, który zagra w dźwiękach tybetańskich mis dźwiękowych i gongów.

Podczas trwania festynu obecni na spotkaniu policjanci odpowiedzą na wszelkie pytania nurtujące kierowców, pieszych oraz rowerzystów. W trakcie trwania imprezy przeprowadzone zostaną konkursy – zarówno dla tych co jeżdżą na rowerze od wielu lat, jak i tych najmłodszych użytkowników dwóch kółek. Nie zabraknie również znamienitych gości – będzie można porozmawiać z czołówką polskiej reprezentacji kolarskiej.

Zorganizowany będzie serwis rowerowy. Każdy rowerzysta będzie mógł skorzystać z punktu naprawy rowerów, sprawdzenia ich stanu technicznego oraz wyposażenia. Zaprezentowane zostaną także różne możliwe na rynku systemy przewożenia rowerów – haki, przyczepki, bagażniki itp. Jeden z trójmiejskich salonów Fitness przygotuje specjalne "rowerowe ćwiczenia" na wzmacnianie mięśni i poprawę kondycji.

Fundacja Bezpieczni w Ruchu Drogowym prowadzić będzie pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz resuscytacji.

W ramach programu Civitas Mimosa odbędzie się egzamin na kartę rowerową dla szkół biorących udział w programie.

źródło www.gdansk.pl

{{moduly ntltresc}}