☰ menu

Atrakcje w OKSiR Cieplewo

śr.-pt.
19.06-21.06.2013

1.       Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie zaprasza wszystkie dzieci w środę, 19 czerwca, o godz. 18.00 na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Kartonowe stworki – plastikowe potworki, czyli drugie życie rzeczy". – W ramach tego spotkania przygotowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci – zachęca Grzegorz Cwaliński, dyr. OKSiR Cieplewo. – Jeśli pozwoli pogoda, przed placówką wystawimy m.in. plenerowy spektakl „Śmieciotek", w wykonaniu znakomitego teatru Pinezka z Gdańska. Odbędą się warsztaty plastyczne i wręczymy nagrody laureatom konkursu. Wstęp wolny.

Około dwóch tysięcy prac wpłynęło do Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie w ramach tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Kolorowy świat, malowany świat". Znamy już laureatów! – Co roku prac jest coraz więcej, ale tym razem liczba uczestników przeszła wszelkie oczekiwania, a nadesłane obrazki wprost nas zasypały – przyznaje Grzegorz Antoni Cwaliński, dyrektor OKSiR Cieplewo. – Ciężko napracowali się zwłaszcza listonosze z pobliskiego urzędu pocztowego w Łęgowie, dostarczający nam w ostatnich dniach trwania konkursu sterty ogromnych kopert z całej Polski i z zagranicy.

Przed bardzo trudnym zadaniem stanęła komisja konkursowa oceniająca nadesłane obrazki.

– Otrzymaliśmy mnóstwo przepięknych, bardzo ciekawych prac, wykonanych w najrozmaitszych technikach. Już na etapie wstępnej selekcji było niezmiernie trudno wybrać spośród nich prace do dalszej oceny – dodaje Agnieszka Michalczyk, z pracowni plastycznej OKSiR, jurorka konkursu. Ostatecznie jury wybrało laureatów trzech pierwszych miejsc i przyznało dziewięć wyróżnień.

Pierwsze miejsce zajęła Roksana Chudon z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie.
Drugie miejsce przyznano Paulinie Lewandowskiej z Młodzieżowego Dom Kultury w Płocku. Trzecią lokatę zajęła Milena Maciejewska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie

Autorzy wyróżnionych prac to:
Emilia Lenart z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Chełmie, Ivan Zelenyy z Ukrainy, Magdalena Majewska z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie, Julia Dzienisz ze Szkoły Filialnej w Brzuścach, Zuzia Wolf z Cieplewa, Wiktoria Jabłońska z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku, Marcin Chmielewski z Pracowni Malarstwa w Pałacu Młodzieży w Warszawie, Artur Zawiślak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu, Ewelina Makowska-Mickuńska z Litwy.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom, do których tym razem szczęście się nie uśmiechnęło dziękujemy za nadesłane prace! Nagrody zostaną wysłane do zwycięzców pocztą.

Wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac można oglądać w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie przy ul. Długiej 20A.

3.       Zapraszamy na wernisaż pt.: "Malarskie inspiracje", który odbędzie się w piątek, 21 czerwca 2013 r., o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wojska Polskiego 34. Na wystawie swoje prace zaprezentują uczestnicy warsztatów artystycznych dla dorosłych, realizowanych w pracowni plastycznej Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie. Wstęp wolny.

4.       Wraz z przedszkolem Słoneczna Kraina z Łęgowa zapraszamy w sobotę, 22 czerwca br., od godz. 11 na rodzinny festyn pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są", który odbędzie się na terenie OKSiR Cieplewo.

5.       Rozstrzygnęliśmy konkurs na imię dla maskotki OKSiR Cieplewo. Niebieskowłosy stworek, witający milusińskich w sali kinowo-teatralnej przed spektaklami, będzie odtąd nosił dumne imię Oksirek. Spośród rozmaitych propozycji nadesłanych przez dzieci, najbardziej spodobało nam się imię, jakie wymyśliła Zuzia Nikoniuk. Laureatkę gościliśmy wraz z siostrą Liwią oraz mamą Anną i tatą Mariuszem (cała rodzina na zdjęciu) w minioną środę na spektaklu Jaś i Małgosia w wykonaniu aktorów teatru Art-Re z Krakowa. W nagrodę za pomysł na imię dla naszej maskotki Zuzia odebrała pluszowego misia!
Wszystkim uczestnikom konkursu, do których tym razem nie uśmiechnęło się szczęście, dziękujemy za udział w naszej zabawie. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach naszej placówki oraz spotkań z Oksirkiem na przedstawieniach, które znajdą się w powakacyjnej ofercie ośrodka.