☰ menu

Atrakcje świąteczne dla Dzieci w Poznaniu

sob.-niedz.
15.12-16.12.2012

Podczas dwóch niedziel poprzedzających Wigilię Bożego Narodzenia, 9 i 16 grudnia, na ulice naszego miasta wyruszy świąteczny roziskrzony światełkami tramwaj ustrojony w bombki i girlandy. Nie tylko widać, ale i słychać go będzie z daleka, bo z jego pokładu rozbrzmiewać będą popularne kolędy w wykonaniu chóru seniorów Akademia 50+, który zdobywa serca słuchaczy entuzjazmem i młodzieńczą werwą. Rozśpiewani seniorzy zachęcać do wspólnego kolędowania rówieśników swoich, swoich dzieci i wnuków, tak by zabrzmiała międzypokoleniowa kolęda.

To jednak nie jedyna atrakcja. Dzieciom, które zechcą włączyć się do wspólnego śpiewania i wezmą udział w naszych konkursach Gwiazdor – w którego rolę wcielą się niezastąpieni członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych – rozda upominki.
Mamy nadzieję, że wigilijny tramwaj stanie się – jak co roku – przedświąteczną atrakcją Poznania, która wniesie na ulice naszego miasta dużo dziecięcej radości i nastroju właściwego świętom Bożego Narodzenia, a przy okazji dowiezie wszystkich na nową trasę tramwajową. Wyruszać będzie z terenu zajezdni Głogowska.

Rozkład jazdy Świątecznej Bimby:
Tramwaj kursuje trasą linii 18
Odjazdy z zajezdni Głogowska: 12:02, 14:02, 16:02, 18:02
Odjazdy z pętli Franowo: 12:50, 14:50, 16:50, 18:50

Kolędnicy z chóru seniorów wsiądą do tramwaju przy ul. Półwiejskiej ok. godz. 16:15

***

Nie tylko świąteczna bimba MPK wprowadzi poznaniaków w magiczną atmosferę Bożego Narodzenia.
15 grudnia w godz. 11.00 – 13.00
ulicami Poznania będzie jeździł tramwaj wynajęty przez Zespół Tańca Ludowego „Poznań" AWF, który przy akompaniamencie kapeli w oryginalnych strojach będzie zachęcał pasażerów do radosnego kolędowania.

Roztańczony i rozśpiewany zespół będzie jeździł zabytkowym tramwajem przez poznańskie centrum.

Trasa przejazdu:
AWF – Łąkowa – Most Teatralny – Rynek Jeżycki – Polna – Żeromskiego – Bukowska – Matejki – Bałtyk – Most Dworcowy – Półwiejska – AWF.

Serdecznie zapraszamy wszystkich poznaniaków, a zwłaszcza rodziny z dziećmi.