☰ menu

atrakcje rodzinne

pt.-niedz.
01.07-03.07.2011
Podczas festiwalu artyści przybywający z całego świata, wkraczają w miasto, swoim bogatym programem wypełniając ulice, parki i pasaże Warszawy. Spektakle teatralne i taneczne w niecodziennej scenerii miejskiej silnie angażują widzów w swą ekspresyjną akcję.
Instalacje, seanse filmowe i muzyka stanowią stały element krajobrazu, zapraszając przechodniów do czynnego odbioru rozmaitych form sztuki. Przestrzeń miejska stała się środowiskiem dla zdarzeń artystycznych: przystanek, ulica, wejście do tunelu metra nabierają nowych znaczeń. Niepostrzeżenie bowiem to właśnie miasto, a nie jakiś gatunek sztuki stał się głównym bohaterem Festiwalu.

PROGRAM FESTIWALU ZNAJDZIESZ TUTAJ
W tym roku wielkie otwarcie festiwalu właśnie na Bielanach!!! Piątek 1 lipca w godz. 21.00 – 22.30. Widowisko „Helios II” teatru Compagnie MALABAR z Francji będzie odbywać się na ulicy Kasprowicza oraz przy stacji metra Słodowiec. Dowiedz się więcej o Compagnie Malabar.
Zapraszamy najpierw na paradę – tancerzy, muzyków, akrobatów i… gigantycznego, bajkowego owada – ulicą Kasprowicza, start g. 21.00 przy stacji metra Stare Bielany. II część spektaklu – z niezwykle widowiskowym pokazem fajerwerków odbędzie się przy stacji metra Słodowiec.
Zaś w poniedziałek 4 i we wtorek 5 lipca o godz. 21.30 odbędą się przy Słodowcu jeszcze 2 Festiwalowe spektakle. Teatr TOL z Belgii zaprezentuje przedstawienie pt. Luce. Przeczytaj więcej na temat Teatru TOL.
Klubem festiwalowym tegorocznego Festiwalu jest Klubokawiarnia RESORT przy ul. Bielańskiej 1. Prezentacje KINO*C będą odbywały się tam w każdy festiwalowy wieczór o godz. 23.00.
W wydarzeniach festiwalowych można będzie uczestniczyć w całej stolicy: na Starym i Nowym Mieście, w Parku Agrykola,. Festiwal zagości także w centralnych punktach Warszawy – pod Pałacem Kultury i Nauki, i w Parku Świętokrzyskim. W tym roku po raz pierwszy spektakle Sztuki Ulicy będzie można podziwiać w Łazienkach Królewskich – na terenie parku odbędą się prezentacje teatrów pantomimy i ruchu.
Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Scena 96.