☰ menu

Atrakcje dla rodzin we Wrocławiu

pt.-niedz.
21.08-23.08.2015

W piątek o godz. 19.00 na otwartej scenie wystąpi A.P.A.M.A.U.

, czyli grupa pięciu pozytywnie nastawionych do życia muzyków z autorskim materiałem i bogatym doświadczeniem koncertowym. Tuż po ich występie zapraszamy na spotkanie „Radość Rytmu", czyli warsztaty bębniarskie. Sobotni wieczór rozpoczniemy koncertem o charakterze rockowo-folkowym.
Na scenie zaprezentują się zespoły Pod masztem i Exit. Następnie o godz. 20.30 zabierzemy was w muzyczną podróż po świecie jazzu i muzyki gospel. Zachęcamy do zabrania gitar.

W kinie plenerowym filmy poświęcone nie zawsze łatwym relacjom w rodzinie. Jako pierwszy pokażemy film pt. „Mama". Dzieło zaledwie 25-letniego Kanadyjczyka Xaviera Dolana doczekało się wielu entuzjastycznych recenzji, w 2014 r. zdobyło także nagrodę Jury festiwalu w Cannes.
W sobotę na wielkim ekranie pojawi się „Boy" – historia wychowywanego przez babcię
11-letniego chłopca, który uwielbia Micheala Jacksona i podobnie jak on chce być piosenkarzem. Kiedy z więzienia wychodzi ojciec tytułowego Boya, chłopiec musi skonfrontować swój wyidealizowany obraz rodzica z rzeczywistością. Niedzielna propozycja to francusko-włoski dramat „Kapitał ludzki", opowieść o dwóch włoskich rodzinach, których losy splatają się wskutek tragicznego wypadku drogowego. Na seanse zapraszamy w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 21.30. Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki, a także repertuary kina, koce i spraye przeciwko komarom ufundowane przez tegorocznego sponsora – firmę Dom Development.

Niedzielę na Wyspie Słodowej rozpoczniemy od rozgrywek gier planszowych. Tym razem
do wypożyczalni powrócą najpopularniejsze tytuły tegorocznych wakacji. Od godz. 14.00 ruszą warsztaty kultury japońskiej oraz Biblioteka Plenerowa, a w jej programie m.in. rodzinne konstruowanie z użyciem materiałów tapicerowanych i drewnianych (do pomocy zachęcamy ojców i dziadków!), teatrzyk ilustracji oraz bicie rekordu w lotach papierowych samolotów. Tradycyjnie będzie można też wypożyczyć plenerową książkę. Na atrakcje dla rodzin zaprasza także Wyspa Dzieci, w ramach której najmłodsi skorzystają z zajęć plastyczno-muzycznych oraz będą mogli pohasać na dmuchańcach. Z kolei rodziców zapraszamy na naukę śpiewu kołysanek prowadzoną przez Narodowe Forum Muzyki. Pośpiewać będzie można także o godz. 16.00 – przy akompaniamencie fortepianu i wsparciu profesjonalnych muzyków wykonamy m.in. piosenki czerwonych Gitar, M. Grechuty, K. Krawczyka oraz inne popularne utwory. O godz. 17.00 rozpocznie się koncert rodzinny pod hasłem „Muzyczny wehikuł czasu". W programie nauka tańca dla dzieci i koncert muzyki dawnej – tworzonej 500 lat temu. Na scenie zaprezentuje się Emilia Kinecka (flet) oraz Julia Karpeta (viola da gamba). Następnie razem z klubem Bodyfit Fitness & Wellness oraz fitWRO tańczyć będziemy latino solo.
Dodatkowo od godz. 15.00 na Wyspie Słodowej będzie można wziąć udział także w akcji charytatywnej Panny Młode 2015. W zamian za pieniądze przekazane na rzecz 3-letniej Anielki Stefaniak będzie można zrobić sobie profesjonalne zdjęcie z obecnymi na Wyspie prawdziwymi pannami młodymi. Dziewczynka zmaga się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem, a pomóc może jej indywidualna rehabilitacja.

W sobotę i niedzielę w godz. 12.00-19.00 na Wyspie Piaskowej pogramy w unihokeja, spróbujemy swoich sił w karate, sumo, biegach na orientację, a o godz. 16.00 rozpoczną się także zajęcia jogi. Ponadto zachęcamy do korzystania ze sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Dostępne będą łuki, badmintony, bule, turnballe oraz ścianka wspinaczkowa.

Piątek, 21 sierpnia
19.00 Otwarta Scena: A.P.A.M.A.U.
20.30 Muzyczna Wyspa: spotkanie „Radość Rytmu", warsztaty bębniarskie
21.30 Kino Plenerowe: „Mama"

sobota, 22 sierpnia
12.00-19.00 Sportowa Wyspa: unihokej, karate, joga (16.00-19.00), sumo [Wyspa Piaskowa]
19.00 Otwarta Scena: Pod masztem i Exit
20.30 Muzyczna Wyspa: warsztaty gitarowe, jazz i gospel
21.30 Kino Plenerowe: „Boy"

niedziela, 23 sierpnia
13.00-19.00 Wyspa Gier: najpopularniejsze gry 2015
14:00-19:00 Biblioteka Plenerowa: wypożyczalnia książek, rodzinne warsztaty
14.00-19.00 Wyspa Dzieci: zajęcia plastyczno-muzyczne, nauka śpiewu kołysanek dla rodziców
14.00-19.00 Warsztaty kultury japońskiej
15.00 Akcja Charytatywna Panny Młode 2015: sesja zdjęciowa, zbiórka pieniędzy
16.00-17.00 Śpiewająca Wyspa: wspólne śpiewanie piosenek M. Grechuty, K. Krawczyka, Czerwonych Gitar i innych
17.00-18.00 Klasyka na Wyspie: koncert rodzinny „Muzyczny wehikuł czasu"
18.30 Taneczna Wyspa: latino solo, współorganizator: Bodyfit Fitness & Wellness we współpracy z fitWRO
21.30 Kino Plenerowe: „Kapitał ludzki"

Więcej informacji o wydarzeniach na Wyspie Słodowej na wyspa.wroclaw.pl oraz
facebook.com/WyspaNaWeekend

W razie niepogody imprezy mogą zostać odwołane. Szczegółowe informacje na wyspa.wroclaw.pl

Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
we współpracy z partnerami. Program „Wyspa na Weekend" jest finansowany ze środków Gminy Wrocław.