☰ menu

Atrakcje dla Rodzin w Poznaniu

sob.
26.06.2010
Miasto Poznań od lat jest kojarzone z dbałością o ekologię i środowisko naturalne. Jest jedynym miastem, które dwukrotnie otrzymało nadawany przez Ministra Środowiska tytuł Lidera Polskiej Ekologii.Takie wyróżnienie zobowiązuje do podejmowania kolejnych działań propagujących zachowania proekologiczne i pomagające zrozumieć mieszkańcom potrzebę troski o środowisko, w którym żyjemy. Tym razem zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału we wspólnej zabawie przed CK Zamek promującej ecodriving.

Podczas pikniku fani motoryzacji, i nie tylko, będą mogli skorzystać i obejrzeć z bliska samochody z napędem hybrydowym i porozmawiać ze specjalistami. Będzie można uzyskać porady z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zadać pytania instruktorom bezpiecznej jazdy i eco-drivingu oraz przedstawicielowi Wydziału Ruchu Drogowego Policji.

Gwiazdą imprezy będzie Jay Delano

, który wystąpi z zespołem tanecznym. Pod CK Zamek będzie również meta dwóch rajdów.

Pierwszy z nich to Eco-RajdRodzinny dookoła Poznania. Jego trasa będzie wynosić nie więcej niż 40 km. Każdy będzie mógł wziąć w nim udział. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie samochodu osobowego z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym, ważne prawo jazdy i zdolność do kierowania samochodu. Komandorem rajdubędzie znany ze świata motoryzacji Maciej Wisławski. Na trasie znajdować się będą 4 punkty kontrolne z quizami i zadaniami o tematyce ekologicznej. Zwycięzcą rajdu zostanie załoga, która zużyje najmniej paliwa przy określonej średniej prędkości przejazdu, pokona trasę z zachowaniem przepisów ruchu drogowego i nie ominie punktów kontrolnych. Każdy uczestnik rajdu otrzyma upominek. Za pierwsze 3 miejsca przewidziane są cenne nagrody. Wręczenie upominków i nagród przez Macieja Wisławskiego odbędzie się ok. godz. 14.30 na scenie przed CK Zamek.

Zgłoszenia telefonicznie pod nr 61 868-66-00 i e-mailowo pod adresem: ecodriving@wtk.pl

O godz. 9.00 rano wystartuje z Warszawy Ogólnopolski Rajd Dziennikarzy – VII Supertest Ekonomii. Sytuację na trasie tego rajdu będzie można kontrolować na telebimie podczas pikniku. Zwycięzcą zostanie załoga, która zużyje najmniej paliwa i przejedzie trasę zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Najlepszym sędziowie i komandor rajdu wręczą puchary, upominki i dyplomy.

Podczas pikniku, na placu Mickiewicza obok CK Zamek, firma ElektroEko (od godz. 12:00 do 19:00) ustawi pojemnik na zużyte świetlówki oraz kontener, do którego każdy będzie mógł bezpłatnie oddać zalegające w domach elektrośmieci.

źródło www.poznan.pl