☰ menu

Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

sob.
26.07.2014

Będziecie tropić zagadki Ostrowa Tumskiego i odkrywać tajemnice tysiącletnich znalezisk, poznawać legendy i historie niezwykłe, lecz prawdziwe, badać przyrodę wyspy i obserwować zmiany miejskiego krajobrazu. Spotkacie postacie legendarne, historyczne i fantastyczne – rycerzy, książęta, anioły, smoki… Dowiecie się też sporo o sobie i własnej rodzinie, a to także bardzo ciekawe! Nowe umiejętności z pewnością przydadzą się podczas innych rodzinnych wypraw.

To także okazja, żeby puścić wodze fantazji i wspólnie – dzieci i rodzice – tworzyć rzeczy wyjątkowe. Będziecie poznawać ciekawe techniki plastyczne i używać oryginalnych materiałów. Z każdych zajęć uczestnicy zabiorą ze sobą pamiątkę – własnoręcznie wykonaną pracę związaną z tematem spotkania. Może stanie się inspiracją do dalszej wspólnej zabawy w domu.
Zobacz, jakie tematy zajęć przygotowaliśmy!

Zajęcia z cyklu „Wyspa przygód" są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku 5 – 10 lat. Opiekunowie również uczestniczą w zajęciach.
W lipcu i sierpniu zajęcia odbywają się co tydzień w soboty.
Zajęcia są bezpłatne.

Zajęcia prowadzone są w różnych miejscach, w przestrzeni Ostrowa Tumskiego oraz w sali wielofunkcyjnej w Bramie Poznania. Informacje o miejscu odbywania się zajęć znajdują się przy poszczególnych tematach zajęć.

Na zajęcia obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: bramapoznania.pl   
Więcej informacji Biuro Edukacji Bramy Poznania: tel. 61 647 7627; edukacja@bramapoznania.pl oraz na stronie www.bramapoznania.pl

5 lipca
Złoto hrabiego Edwarda


Odkryjmy razem niezwykłą Złotą Kaplicę w poznańskiej katedrze! Wspaniałe mozaiki i figury pokaże nam jej pomysłodawca – hrabia Edward Raczyński. Będzie okazja, by poznać pierwszych polskich władców. Porozmawiamy też o złocie. Może nawet uda nam się policzyć, ile waży całe złoto z Kaplicy… Na pamiątkę zabierzemy własnoręcznie wykonaną mozaikę – błyszczącą jak te z królewskiej kaplicy!

Spotkanie na placu przed Katedrą. Zajęcia rozpoczynają się na Ostrowie Tumskim, a kończą w sali warsztatowej.

***

12 lipca
Podróże w czasie

To będzie niezwykła podróż – nikt nie będzie znużony, choć przemierzymy całe stulecia! Wszystko odbędzie się jednak na piknikowym kocu na nadwarciańskiej łące, z widokiem na Ostrów Tumski. Dokładnie tutaj ponad 200 lat temu pewien artysta rozstawił swoje sztalugi i namalował wyspę. Wytropimy, co zmieniło się tu przez dwa wieki! Potem sami wcielimy się w rolę artysty-obserwatora i tym razem przeniesiemy się o 100 lat w przyszłość. Co z tego wyniknie – przekonajcie się razem z nami!

Spotkanie na placu przed katedrą.
Zajęcia przyjmują formę piknikową, odbywają się na kocach. Prosimy zabrać wygodny strój.
W razie niepogody odbędą się zajęcia o innej tematyce w sali warsztatowej.

***

19 lipca
Na mojej wyspie
Czy byliście już kiedyś na wyspie? Czy dobrze jest na niej mieszkać?
Poznajcie naszą poznańską wyspę – Ostrów Tumski – oblewające ją rzeki, przyrodę i bogatą historię. Porozmawiamy o wyspach bajkowych i prawdziwych, wakacyjnych i bezludnych i o tym, czy można mieć wyspę na własność. Uformujemy z masy solnej modele swoich wymarzonych wysp i nadamy im najpiękniejsze wymyślone przez siebie nazwy. W ten sposób każdy zostanie właścicielem tej wymarzonej.

Spotkanie na placu przed katedrą. Zajęcia rozpoczynają się na Ostrowie Tumskim, a kończą w sali warsztatowej.

***

26 lipca
Sekrety Warty i Cybiny
Czy dobrze jest mieszkać nad rzeką? Czy w mieście potrzebujemy rzeki, a ona nas? Zapraszamy na wspólną obserwację życia rzeki i jej otoczenia! W naszej sali warsztatowej zawieszonej nad falami Cybiny posłuchamy rzecznych odgłosów i odkryjemy podwodny świat. Poznamy historię pewnej rybackiej kłótni sprzed kilkuset lat. Nauczymy się nowego orgiami – złożymy kształt jednego z podwodnych zwierząt. Będzie nam przypominał spotkanie nad poznańskimi rzekami.

Spotkanie w Bramie Poznania, w holu w okolicy kasy. Zajęcia odbywają się w Sali warsztatowej.

 

 

 

Exit mobile version