☰ menu

Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

sob.-pon.
09.11-11.11.2013

W programie imprezy jest kilka rozpoznawalnych już elementów: przede wszystkim Korowód ze świętym Marcinem, który rozpoczyna się pod kościołem pw. św. Marcina (g. 14) a kończy pod CK ZAMEK. Tu na plenerowej scenie Prezydent Miasta Poznania przekazuje św. Marcinowi klucz do bram miasta, co jest symbolicznym początkiem świętowania, które od ubiegłego roku odbywa się na całej ulicy.

W tegorocznym korowodzie udział wezmą m.in.: 3 Bastion Grolman (www.bastiongrolman.org), Stowarzyszenie "Lajkonik" (www.stajnia-lajkonik.pl) oraz Orkiestra Dęta – Swarzędz (www.orkiestraswarzedz.com.pl).

Zapraszamy na kiermasz rogali i występy uliczne (zagrają m.in. Lech Dyblik, Tadeusz Lis iTadeusz Zajdowicz)

Zapraszamy również do bram i podwórek, gdzie będą się odbywały akcje Stowarzyszenia Inner Art oraz fundacji Animatornia. Oba zespoły zaproponują nam różnorodne atrakcje muzyczne, performatywne i wizualne: koncert w Kociaku, slam poetycki, magiczna brama, niezwykłe budki fotograficzne. Będzie można również zagrać w dawne gry lub wziąć udział w kameralnych spektaklach teatralnych oraz warsztatach dla dzieciaków.

Wszystkie akcje Inner Artu, Animatorni i zaprzyjaźnionych ekip odbywają się pod nazwą Make up ulicy św. Marcin. Chcemy podkreślić krótkotrwałą przemianę ulicy, która w dniu swoich imienin na jeden dzień odzyskuje kulturalne miejsce na mapie Poznania.

Na zakończenie imprezy zagra Ania Rusowicz (g. 19.30) i będzie można obejrzeć pokaz sztucznych ogni (g. 21).

Na wszyskie wydarzenia wstęp wstęp wolny. Tylko do kina obowiązuja wejściówki w wysokości 1 zł.

. . . . . .

Czy masz kolegę, brata, lub kuzyna – Marcina? Czy jest fanem Lecha Poznań? A może sam masz na imię Marcin i kibicujesz Kolejorzowi? Już teraz możesz wziąć udział w zabawie Lecha Pilsa (Głównego Sponsora Imienin Ulicy) i wraz z nim świętować imieniny 11 listopada! Wraz z klubem KKS Lech Poznań marka przygotowała specjalny konkurs imieninowy. Na uczestników czeka 100 nagród od Pilsa i Kolejorza a wśród nich spotkanie z Marcinem Kamińskim, obrońcom poznańskiej drużyny. więcej
. . . . . .

Mennica Polska (Sponsor koncertu finałowego Imienin Ulicy) i Centrum Kultury ZAMEK już po raz trzeci upamiętniają na dukatach imieniny najsłynniejszej ulicy w Poznaniu. Tym razem dukat będzie przedstawiał wizerunek pochodzący z płaskorzeźby znad portalu kościoła Św. Marcina w Poznaniu.11 listopada do rąk mieszkańców Poznania, miłośników stolicy Wielkopolski i kolekcjonerów z całej Polski trafią wyjątkowe poznańskie dukaty "Podkówki", które upamiętnią tegoroczne Imieniny Ulicy Święty Marcin. więcej
. . . . . .

Sześć ukrytych kul w kształcie kremu NIVEA (Sponsor Imienin Ulicy), tajemnicze wskazówki jak je odnaleźć, rywalizujące drużyny, a do tego atrakcyjne nagrody to musi oznaczać mnóstwo dobrej zabawy! NIVEA, Sponsor Imienin Ulicy Święty Marcin zaprasza uczestników imprezy do wzięcia udziału w nietypowej grze miejskiej. Start 11.11. o g.17 w okolicach sceny pod Zamkiem. więcej
. . . . . .

Gazeta Wyborcza zaprasza 11.11. do Holu Wielkiego zamku na Warsztaty Rogalowe dla dzieci, które odbędą się w g. 11-17. Wszystkie chętne dzieci będą mogły zrobić sobie własną broszkę lub magnes na lodówkę w kształcie rogala świętomarcińskiego. Będzie można też pograć w gry planszowe i karciane udostępnione przez wypożyczalnię gier GOSU.
A w namiocie przed zamkiem prezentowany będzie film ze zdjęciami z konkursu "Mój Święty Marcin", rozdawane będą balony, krówki i gadżety, trwać bedzie również sprzedaż książek i płyt. Marcinom (za okazaniem dokumentu tożsamości) rozdane zostaną rogale świętomarcińskie.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM NA STRONIE C.K. ZAMEK