☰ menu

Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

niedz.
10.01.2016

W Centrum Kultury ZAMEK będą znajdowały się m.in. punkt krwiodawstwa, kącik promocji zdrowia, oraz odbędą się licytacje. Przed CK ZAMEK, na dużej scenie wystąpi 5 zespołów, między koncertami wystąpią zaproszeni goście.

Program (scena na pl. Adama Mickiewicza):

g. 10 ‒ Występ Orkiestry Kadetów Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych
g. 10.30 ‒ Prezentacja Służb Mundurowych + Licytacje
g. 10.50 ‒ Koncert Hoszpital
g. 11.40 ‒ Prezentacja Służb Mundurowych + Licytacje
g. 12 ‒ Koncert Mokrofon
g. 12.50 ‒ Prezentacja Służb Mundurowych + Licytacje
g. 13.10 ‒ Koncert Ayden
g. 14 ‒ Prezentacja Służb Mundurowych + Licytacje
g. 14.25 ‒ Występ Orkiestry Kadetów Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych
g. 14.55 ‒ Prezentacja Służb Mundurowych + Licytacje
g. 15.10 ‒ Koncert Claptrap
g. 15.45 ‒ Zakończenie wydarzeń na Małej Scenie

Program (scena przed Centrum Kultury ZAMEK):
g. 16 Rozpoczęcie
g. 16.15 Koncert UFly
g. 17 Goście WOŚP
g. 17.15 Koncert Osoka
g. 18 Goście WOŚP
g. 18.15 Koncert BAPU
g. 19 Goście WOŚP
g. 19.15 Koncert Ørganek
g. 20 Światełko do nieba
g. 20.30 Goście WOŚP
g. 20.45 Koncert AudioFeels
g. 21.45 Zakończenie

W Sali Wielkiej CK ZAMEK czynny będzie punkt krwiodawstwa i kącik promocji zdrowia, zorganizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w godzinach od 10 do 20, a na parterze w Holu Wielkim między godziną 16 a 21 trwać będą licytacje.
O godzinie 15 w Sali 213 w Centrum Kultury ZAMEK odbędą się bezpłatne warsztaty dla seniorów, zatytułowane „Bezpieczeństwo osobiste seniorów". Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych uczestników 24. Finału.
Na I piętrze Centrum Kultury ZAMEK znajdą się najróżniejsze animacje dla dzieci. W programie między innymi: brokatowe malowanie twarzy, balonowe zoo, kolorowe warkoczyki, karnawałowe warsztaty plastyczne, pokaz mody karnawałowej dla dzieci oraz wiele innych konkursów i niespodzianek.
W ciągu dnia Tesla Owners Club Poland zaprasza również na przejazdy samochodami Tesla ‒ start na ul. Święty Marcin, pod siedzibą CK ZAMEK.

Inne wydarzenia towarzyszące WOŚP:
O godzinie 11 ulicami miasta wyruszy 7. Bieg „Policz się z cukrzycą". Kilkuset biegaczy chce pokazać diabetykom,
że nie są sami, że mogą liczyć nie tylko na wsparcie Orkiestry, ale także na całe społeczeństwo. Miejsce startu oraz mety znajdować się będzie na ul. Święty Marcin przed Centrum Kultury ZAMEK. Biegacze poruszać się będą następnie ulicami: al. Niepodległości, Libelta, 3 Maja, pl. Wolności oraz al. Marcinkowskiego.

O godzinie 12 w Kultowej rozpocznie się Wielkoorkiestrowa niedziela. Przez cały dzień będzie można przyjść posłuchać różnorodnej muzyki. Każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie.

Również od godziny 12 można wybrać się do Manufaktury Cukierków – Karmelkowo. Na miejscu pokazy wytwarzania słodyczy oraz możliwość własnoręcznego kręcenia lizaków. Pokazy odbywać się będą o 12, 14 i 16, a zaraz po nich będzie można przystąpić do własnoręcznej produkcji.
Od godziny 17 będzie można odwiedzić klub Blue Note, gdzie wystąpią przedstawiciele młodej sceny rockowej
w Polsce. Swoje koncerty zagrają Sotonik, Ciabatta, Camping Hill oraz Skrzydlaści.

Imprezy towarzyszące Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zaczynamy już dziś w klubie Blue Note, gdzie przedbiegi w postaci III Bluesowej. Start – godzina 19. Na scenie zagrają Long Distance, Grandpas, Vintage Brothers, Kupczyk & Musielak, Boogie Brothers oraz Wojciech Hoffmann Band – Jimi Hendrix Tribute.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko koncerty, licytacje oraz inne wydarzenia. Od paru już dni trwają aukcje Allegro, na których można wylicytować między innymi: roczny zapas napojów energetycznych, spersonalizowany niezbędnik gentlemana, życzenia w pociągach Kolei Wielkopolskich, dzień w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 oraz wiele innych.

Więcej informacji można uzyskać na fanpage′u Facebook: www.facebook.com/wosp.sspp oraz na stronach internetowych: www.wosp.poznan.pl, www.ckzamek.pl