☰ menu

pt.-niedz.
03.02-05.02.2012

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW (piątek-niedziela, 03-05.02) : to trzy dni niezapomnianych spotkań z osobami, których pasją są podróże w najdalsze zakątki świata. Wielu z nich powinna towarzyszyć kamera National Geographic – i kto wie, może kiedyś będzie. Szczegółowy wykaz prezentacji znajdą Państwo klikając na: Festiwal Podróżników, na naszym Facebook′u oraz niżej w tym e-mailu. To atrakcja zarówno dla osób, które odważyły się już samodzielnie wyznaczać turystyczne szlaki, jak i dla osób, które wciąż marzą o nieznanym. Nie bez przyczyny hasło tegorocznej edycji brzmi: "Podróże zaczynają się od marzeń!"

FESTIWAL KULINARNY

FESTIWAL KULINARNY – odsłona międzynarodowa w niedzielę (05.02) w Kularach Hali Stulecia w godz. 11-13, natomiast akcent dolnośląski Festiwalu Kulinarnego już w sobotę (04.02), a w jego ramach: Plebiscyt na najlepsze autorskie danie szefa kuchni przygotowane z użyciem produktów regionalnych. Staną przed Wami szefowie jednych z najlepszych wrocławskich kuchni, takich jak np. Art. Hotel, HP Park Plaza, Hotel Tumski, czy Restauracja Bernard. Będą dla Was gotować na żywo. Swoje dania o godz. 15 zaprezentują na scenie głównej i tu ważna informacja – spośród publiczności wybiorą 5 osób, które zamienią się w jury i wskażą, które z dań smakuje im najbardziej. Kto wie może podczas MTT Wrocław 2012 wykreujemy kulinarny hit UEFA EURO 2012 TM, który kibice pokochają? Spróbujmy! Bez Was jednak się nie uda. Pamiętajcie zaczynamy w sobotę o godzinie 12. Dodajcie weny szefom kuchni i dopingujcie ich. Niżej obok zdjęć znajdziecie nazwy potraw.

STREFA MAŁEGO PODRÓŻNIKA

STREFA MAŁEGO PODRÓŻNIKA: Dzieciaki nas pokochają – tego jesteśmy pewni! Pierwszy raz w historii targów przygotowaliśmy dla nich aż tak atrakcyjny program! Ale od początku …

OASIS FUN CLUB – dzieci dostają paszporty i podróżują po takich krajach jak Egipt, Tunezja i Grecja w każdym z tych krajów wykonują niezwykłe zadania, leczą zęby krokodyla (!), łowią skarby spod wody, budują statki i piramidy, skaczą w workach i… Oh, będzie się działo! Rodzice nie przegapcie, Wam też się spodoba!
JURA PARK – odkopali Państwo kiedyś szczątki dinzaura z piasku? Wasze dzieci będą miały szansę to zrobić, a jak! Specjalne atrakcje przygotowuje dla nich Stowarzyszenie Delta.
TIPI TOWN – wioska indiańska. To kolejna zabawa, w której dzieci mogą wziąć udział – najmłodsi wcielą się w małych Indian. Dzieci będą tańczyć indiański taniec Pow Wow i bawić w indiańskie gry, takie jak np. rzut kukurydzą do celu, łowienie ryb, wyścig na indiańskich nartach oraz kręciołki (zawodnicy obracają się wokół wielkich indiańskich piór, po 10 obrotach mają za zadanie jak najszybciej dotrzeć do celu). W programie także m.in.. nauka języka i gestów Indian oraz gry na bębnie.

SZEFOWIE KUCHNI, KTÓRZY BĘDĄ DLA WAS GOTOWAĆ NA ŻYWO W SOBOTĘ OD GODZ. 12

Zbigniew Koźlik, szef kuchni, HP Park Plaza

danie: Milicki jesiotr na kalarepce estragonowej z kaszą orkiszową

Grzegorz Pomietło, szef kuchni Art Hotel

danie: Filet z pstrąga z boczniakami z sosem migdałowo-kaparowym

Robert Poliński, Unilever Food Solutions

danie: Raki na sudecką nutę

Mateusz Tomaszewski, szef kuchni Restauracji "Bernard"

danie: Królik duszony w naturalnym kwasie chlebowym podany z knedlami drożdżowymi z mąką gryczaną i pomidorami malinowymi z miodem pitnym

ZAPLANUJ WEEKEND Z FESTIWALEM PODRÓŻNIKÓW

PIĄTEK – SALA CESARSKA:

godz. 10.20-11.20: Łukasz i Rysiu Montygierd – „Z nurtem Odry"
godz. 11.30- 12.30: Paweł Paszek – „Pasja i praca – Norwegia okiem przewodnika"
godz. 12.40 -13.40: Jakub Gurdak – „Suvannabhumi – Birmańska Złota Ziemia. Ostatnie takie miejsce w Azji"
godz. 13.50-14.50: Ewa Skut – „Pod Żaglami wśród polarnych lodów Antarktydy"
godz. 15.00-16.00: Marcin Wilkowski – „ Sceny z życia Waranasi, świętego miasta Indii"
godz. 16.10- 17.10: Sławomir Bieniek – „Ferie na równiku – Ekwador, Kolumbia i Wyspy Galapagos"

SOBOTA – SALA CESARSKA:

godz. 10.15-11.00: Piotr Karpiński – „Wszystkie strony Chin. O różnorodności Państwa Środka"
godz. 11.10- 12.00: Danuta i Tomasz Gryka – „Nowa Zelandia i Wyspa Wielkanocna"
godz. 12.10-13.40: Elżbieta Dzikowska – legenda polskiej turystyki o swoich wyprawach – "Tam, gdzi byłam". POLECAMY!
godz. 13.50-14.50: Africa Charity Expediotion – „Africa Charity Expedition, czyli czterech facetów w 190. w Afryce Zachodniej"
godz. 15.00-16.00: Maciej Tomaszewski – „H2O – Podwodne impresje. Projekcja diaporamy polskich i zagranicznych akwenów"
godz. 16.10- 17.10: Marcin Jakub Korzonek – „ KumKum2010 – rowerem przez pustynię Kara-Kum i Kyzyl-Kum w Turkmenistanie i Uzbekistanie"

NIEDZIELA – SALA CESARSKA:

godz. 10.30-11.30: Zuzanna Czaplińska – „Pieszo przez Bałkany"
godz. 11.40-12.40: Faroe – Łukasz Łach – „Wyspy Owcze z trzech perspektyw – najpiękniejsze wyspy świata według National Geographic Traveler"
godz. 12.50-13.50: Zbigniew Borys – „Etiopia – nakarmić hieny"
godz. 14.00-15.00: Projekt 6 Wysp – Wspinaczka górska

Wywiad z Panem Tomaszą Gryką możecie Państwo przyczytać naszym profilu na Facebook.com/mttwroclaw – zapewniamy, że to tylko przedsmak emocji, których dostarcza Festiwal Podróżników.

GOŚĆ SPECJALNY – ELŻBIETA DZIKOWSKA

Występ legendarnej podróżniczki – Elżbiety Dzikowskiej odbędzie się w sobotę (04.02) o godz. 12.10, tytuł: "Tam, gdzie byłam". Zdradziimy Wam, że my też nie możemy doczekać się tego spotkania – Dzikowska zwiedziła m.in niemal całą Amerykę Łacińską.

Podróżniczka w sobotę będzie także podpisywała swoje książki. Zapraszamy serdecznie.