☰ menu

sob.-niedz.
13.02-14.02.2010
Od 5 lutego przy Bulwarze Nadmorskim
(Skwer Arki Gdynia) trzy zespoły – z Bułgarii, Wrocławia oraz z Liceum Plastycznego w Orłowie – tworzyć będą rzeźby lodowe. Motyw przewodni tegorocznej edycji festiwalu to urodziny Gdyni, a konkretnie elementy marynistyczne i wszelkie skojarzenia związane z morzem.

Lód do wykonania rzeźb w postaci 66 brył, ważących prawie 9 ton, zostanie sprowadzony z Wrocławia. Zespoły wykonają trzy duże prace – każda składać się będzie z 15 brył oraz dziewięć mniejszych, złożonych z dwóch lub trzech brył.

Grupę bułgarską reprezentują Liliya Pobornikova i Viktor Starski, którzy wspólnie pracowali m.in. nad wystrojem lodowego hotelu w Szwecji. Ice Art Team tworzy dwójka artystów-rzeźbiarzy wywodzących się z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Błażej Iwaniak i Michał Uzar. Trzeci zespół tworzy grupa uczniów z Liceum Plastycznego w Orłowie.

Szczegółowy program:

5 lutego, godz. 8.00-20.00 – aranżacja miejsca, łączenie brył lodowych, możliwe rozpoczęcie prac rzeźbiarskich;

6 lutego, godz. 10.00-19.00 – kontynuacja prac rzeźbiarskich, prace nad mniejszymi rzeźbami, wieczorna iluminacja rzeźb;

7 lutego, godz. 10.00-17.00 – wykańczanie rzeźb głównych i mniejszych form, ok. godz. 17.30 ukończenie rzeźb i ich prezentacja na zakończenie festiwalu, wieczorna iluminacja rzeźb;

8-14 lutego – prezentacja prac w raz z ich wieczorną iluminacją (czas trwania prezentacji zależny od warunków atmosferycznych).

Bieg Urodzinowy Gdyni

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza 6 lutego na Bieg Urodzinowy Gdyni, który zainauguruje jednocześnie kolejną edycję Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2010. Trasa biegu prowadzić będzie tradycyjnie Bulwarem Nadmorskim oraz alejkami Parku Rady Europy. Zapisy w Cafe "Contrast" w godz. 9.00-12.30. Start – godz. 13.00. Do tej pory chęć udziału zgłosiło ponad 350 osób.

GOSIR zaprasza również na Gdynia Nordic Walking Race. Zapisy w godz.8.00-9.30 w Yacht Klub "Kotwica". Start – godz. 10.05.

Nowością będzie elektroniczny pomiar czasu za pomocą systemu Champion Chip, który przyspieszy zarówno zapisy, jak i publikację wyników po poszczególnych biegach. Organizatorzy przypominają o konieczności uiszczenia kaucji za wypożyczenia chipa, w wysokości 50 zł.

Symboliczna opłata za udział wynosi 1 zł za kilometr.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.gosirgdynia.pl

Promocja albumu

Wydawnictwo Artystyczne DiArt oraz Muzeum Miasta Gdyni zapraszają na promocję albumu Ireneusza Dunajskiego "Gdynia. Życie Miasta". Spotkanie z autorem odbędzie się w sobotę 6 lutego o godz. 17.30 w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1). Wstęp wolny.

Uroczystości

Msza św. w intencji Miasta

7 lutego w kościele NMP Królowej Polski przy ul. Świętojańskiej odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji Miasta. Początek – godz. 10.00.

Uroczystości na Skwerze Kościuszki

10 lutego nastąpi uroczyste złożenie kwiatów na Płycie Marynarza Polskiego na Skwerze Kościuszki. Początek – godz. 12.00.

Uroczysta sesja Rady Miasta Gdyni

Rada Miasta Gdyni zaprasza Państwa na uroczystą sesję, która odbędzie się 10 lutego w Teatrze Muzycznym. Początek – godz. 18.00. W programie m.in. wręczenie Medalu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego "Za wybitne zasługi dla Gdynia" (otrzymają go: Eugeniusz Wrochna, Kazimierz Małkowski, MieczysławKrawczyk), Nagrody "Czas Gdyni" za najlepszą gdyńską inwestycję roku 2009 oraz koncert muzyki Fryderyka Chopina w transkrypcji na skrzypce i fortepian w wykonaniu Karoliny Piątkowskiej-Nowickiej (skrzypce), Katarzyny Borek (fortepian) i Mai Kuta (wizualizacje).

Pokazy filmu "Miasto z morza"

13 lutego w gdyńskim Klubie Filmowym (ul. Waszyngtona 1) o godz. 10.00, 12.30, 15.00 i 17.30 rozpoczną się projekcje filmu "Miasto z morza". Bezpłatne zaproszenia można odbierać w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) w dniach 8-11 lutego w godz.8.30-20.00.

Otwarcie Stadionu Rugby

Otwarcie Stadionu Rugby nastąpi 14 lutego przy ul. Kazimierza Górskiego. Początek – godz. 17.00. Na inaugurację rozegrany będzie mecz rugby: Reprezentacja Polski – Rugby Club Arka Gdynia.

To pierwszy w Polsce stadion rugby ze sztuczną nawierzchnią trawiastą. Jego budowa rozpoczęła się w grudniu 2008 r. Wymiary stadionu wynoszą 120 m długości i 70 szerokości. Trybuna pomieści 2 425 osób.

Karnawał Smaków

Karnawał to idealny czas na zabawę, nieliczenie kalorii i zaprzestanie wszelkich diet. Przypominamy, że Szlak Kulinarny Centrum Gdyni zaprasza do 16 lutego na Karnawał Smaków. 30 gdyńskich restauracji na Szlaku kusi wszystkich miłośników słodyczy deserem za pół ceny – codziennie po godz.17.00. Z kolei w poniedziałkowe i wtorkowe wieczory (po godzinie 17.00) karnawałowe dania (specjalnie wskazane w menu) są dostępne z aż 30% rabatem lub atrakcyjnym dodatkiem.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.kulinarnagdynia.pl

źródło www.gdynia.p