☰ menu

sob.-niedz.
19.07-28.09.2014

BILETY ǀ FAHRKARTEN ǀ TICKETS

Bilety na przejazdy regularne są do nabycia w kasach na stacjach początkowej i końcowej w cenie:

BILET ULGOWY (przejazd w jedną stronę) ǀ HALF-PRICE TICKET ǀ TICKET ZUM HALBEN PREIS 4,0 zł
dzieci do lat 16

BILET NORMALNY (przejazd w jedną stronę) ǀ ADULT TICKET ǀ ERWACHSENENKARTE 6,00 zł

BILET WYCIECZKOWY (przejazd w jedną stronę) ǀ EXCURSION TICKET ǀ GRUPPENKARTE 3,00 zł
Grupa powyżej 10 osób – dzieci do lat 16

BILET RODZINNY (przejazd w jedną stronę) ǀ FAMILY TICKET ǀ FAMILIENKARTE 18,00 zł

Oferujemy OKAZJONALNY wynajem kolejki poza rozkładem jazdy!!!
tel. (61) 839-66-90
ul. Jana Pawła II, 61-131 Poznań
maltanka@mpk.poznan.pl

DNI PARY
Maj: 10, 11, 24, 25
Czerwiec: 7, 8, 14, 21, 22
Lipiec: 5, 6, 19, 20
Sierpień: 2, 3, 16, 17, 30, 31
Wrzesień: 13, 14, 27, 28

TRASA

Maltanka
Pierwsza stacja na trasie kolejki. Jest to jedna z 3 stacji, które znajdują się na trasie kolejki od początku jej istnienia. W roku 1998 powstał obecny budynek zbudowany na styl architektury pruskiej. Znajduje się w nim kasa biletowa, nastawnia, pomieszczenie dyżurnego ruchu, pomieszczenie dyrekcji kolejki oraz restauracja. Stacja posiada dwa perony (jeden dla wsiadających a drugi dla wysiadających) i tor odstawczy który zajmują obecnie wózki do przewozu dłużyc a już niedługo pojawi się tam także koleba. Przy peronie dla wsiadających znajduje się parowóz Tx26-423. Układ torowy tworzy pętle dzięki czemu lokomotywa nie musi przejeżdżać na drugi koniec składu żeby poprowadzić kolejny pociąg. Niedaleko pętli znajduje się także lokomotywownia w której znajduje się tabor liniowy kolejki.

Ptyś
Jadąc kolejką w okolicy Term mijamy po lewej stronie peron przy którym kolejka zatrzymuje się, by wysadzić pasażerów chętnych zażycia kąpieli w Termach Maltańskich.

Balbinka
Stacja Balbinka jest miejscem mijania się dwóch pociągów na kolejce. Znajdują się tu 2 tory oraz 2 perony . Semafory są sterowane zarówno ze stacji Maltanka jak i Zwierzyniec.

Zwierzyniec
Jest to ostatnia stacja na trasie kolejki. Podobnie jak pierwsza stacja układ torowy powstał na kształt pętli. Znajduje się tu także tor odstawczy. Pod blaszanym dachem znajduje się kasa, oraz pomieszczenie dyżurnego ruchu wraz z nastawnią. Stacja jest wyposażona w semafory świetlne.