☰ menu

sob.
11.06.2011

ONE YEAR TO GO, czyli ROK DO UEFA EURO 2012TM w Poznaniu

Strefa animacji familijnych dla najmłodszych

Miasteczko z dmuchańcami, warsztaty zręcznościowe i plastyczne, własnoręczne tworzenie gadżetów kibica to tylko niektóre z atrakcje z jakich będą mogły skorzystać wszystkie dzieci, które przyjdą na Maltę, w Poznaniu 11 czerwca. W najbliższą sobotę na mecie toru regatowego nad brzegami Jeziora Maltańskiego odbędzie się przygotowana przez Miasto Poznań impreza z okazji ROKU DO UEFA EURO 2012TM. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00.

ROK DO UEFA EURO 2012TM / ONE YEAR TO GO Poznań świętować będzie rodzinną fiestą w futbolowym klimacie. Do wspólnego spędzenia czasu nad jeziorem maltańskim zaproszone są całe rodziny.
Specjalnie z myślą o najmłodszych miłośnikach futbolu i nie tylko przez cały dzień będzie zorganizowana strefa animacji familijnych – prawdziwe miasteczko dmuchańców (m.in. mega piłkarzyki, bramka celnościowa, trampolina, suchy basen), a także unikatowe warsztaty zręcznościowe i plastyczne.
W plenerowym eksperymentarium najmłodsi będą mogli zmierzyć się z nietypowymi grami i konstrukcjami zabawek. Pod okiem plastyków dzieci własnoręcznie stworzą kibicowskie gadżety – ekologiczną kołatkę, ręcznie malowany szalik, plecione papierowe futbolówki czy piłkarskie breloczki z filcu. Wszyscy zaproszeni zostaną do stworzenia malowanego baneru najmłodszych gospodarzy EURO 2012. Nie zabraknie też stanowiska do malowania buziek, na którym artyści wyczarują dekoracje inspirowane piłką nożną. Magiczną atmosferę zapewnią gigantyczne bańki mydlane.
Działania dla dzieci odbywać się będą na parkingu nad nowymi trybunami na mecie. Początek imprezy zaplanowano na godz. 12:00.

Organizatorzy przewidzieli także mnóstwo atrakcji dla dorosłych. Wśród nich warto wymienić pokazy zręcznościowe podczas których swoje umiejętności zaprezentują najlepsi specjaliści od futbolowego freestyle′u, break dance, capoeiry, czy akrobacji BMX. Celebrację One Year To Go zakończy otwarte party o zachodzie słońca Impra w trampkach, na którą organizatorzy zapraszają nie tylko fanów klubowych brzmień. Gwiazdą imprezy będzie ROBERT M – wybrany przez słuchaczy Artystą Roku na niedawnej gali Eska Music Awards 2011.

Przez cały dzień będzie można wziąć również udział w różnego rodzaju konkursach, spróbować lokalnych potraw na stoiskach gastronomicznych, zaś wokół Malty poruszać się będą specjalnie oznaczone riksze, które zapewnią wygodny dojazd do głównego miejsca imprezy.

Łukasz Goździor
Dyrektor Biura Promocji Miasta, tel. +48 61 878 5008