☰ menu

WYDARZENIA DNIA

A JA NIE CHCĘ SPAĆ
koncert w wykonaniu Ani Brody

Ania Broda na co dzień jest muzykiem Kapeli Brodów, w której śpiewa i gra na cymbałach. Od kilku lat wymyśla piosenki dla dzieci, kołysanki i inne miniatury muzyczne. Inspiracją jest dla niej piękna poezja dziecięca, a szczególnie ta nieobliczalna i zagadkowa, w której dźwięczą słowa. W muzyce szuka nastrojów, kolorów, wzruszeń, tajemnic i nieprawdopodobnych historii, poruszających delikatne struny wyobraźni. Podczas koncertu usłyszymy utwory, które artystka zaśpiewała na płycie „A ja nie chcę spać′, wydanej 1 czerwca.

Cytadela, pawilon
3 czerwca, godz. 9.30, 11.30, 16.30

Bilety – 10 zł dostępne w CIM i kasie CK Zamek, w dniu koncertu na Cytadeli

STUDNIA 0

Źródłem opowieści, które usłyszymy w wykonaniu opowiadaczy wywodzących się ze Studni O jest bogata i różnorodna tradycja literatury ustnej: bajki i baśnie, mity i eposy z różnych kultur, a także historie autorskie. Ich działalność nie jest jednak próbą rekonstrukcji dawnych praktyk opowiadania czy wiernym odtwarzaniem tradycyjnych narracji, a indywidualną twórczością artystyczną, inspirowaną tradycją, lecz wpisującą się w kontekst współczesności. Opowieści adresowane do dzieci w różnym wieku opowiadacze snuć będą w piątek na Cytadeli.

Dlaczego miód jest słodki? – 3-6 lat, 9.30 i 16.30

Wędrówka i przemiana. Mity Greckie – 6-12 lat, 10.30 i 13.00

Bohaterowie wszechczasów. Opowieści olimpijskie – od 13 lat, 11.30

Bilety – 10 zł dostępne w CIM i kasie CK Zamek, w dniu wydarzenia na Cytadeli

Cztery Wiatry
Teatr Tańca Nordenfra z Danii

Plenerowe przedstawienie-parada wypełnione dynamicznym tańcem, poetycką muzyką obrazuje próbę oswojenia natury podejmowaną przez człowieka. To wynik spotkania tańca współczesnego, tradycji popularnej i nordyckiego dziedzictwa.

Zapraszamy rodziny z dziećmi (od 8 lat) na popołudnie z naturą na Cytadeli

– wstęp wolny, godz. 17.30

Również w plenerze i bezpłatnie będzie można wziąć udział w koncercie zespołu Aka Chukwu o 18.30.

Aka Chukwu to przede wszystkim grupa muzyczna, ale również przedsięwzięcie łączące poszukiwania, pasje muzyczne, tradycję i potrzebę znalezienia własnego idiomu w wielokulturowym świecie. W projekt zaangażowani są muzycy, tancerze i tancerki pochodzący z krajów afrykańskich, mieszkający w Polsce.

Ponadto:

Lech, Czech, Rus
Teatr Cieni Latarenka z Poznania

Legenda o Lechu, Czechu i Rusie. Które z polskich dzieci nie zna tej legendy? Tym razem w ciepłej i wesołej wersji pióra Elizy Piotrkowskiej zaprezentuje ją Teatr Latarenka. Na początku słyszymy głosy puszczy, a w chacie na skraju lasu kwilenie niemowląt – właśnie „urodziła matka synów trzech, z mężem-ojcem nazwała ich Rus, Czech i Lech". Widzowie przeżywają losy trzech chłopców od kołyski po lata dorosłe.

Cytadela, pawilon

3 czerwca, godz. 9.30, 3-6 lat, godz. 11.30, 6-9 lat