☰ menu

Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

sob.
21.02.2015

W 2015 roku postanowiliśmy kontynuować ideę czwartej odsłony projektu i zaprosić do aktywnego udziału w wydarzeniach dzieci wraz ze swoimi opiekunami, by dalej pogłębiać relacje wewnątrz rodziny. Z okazji piątych urodziny przygotowaliśmy też małą niespodziankę – powracamy z nowym programem i zapraszamy naszych najmłodszych uczestników na różne aktywności dwa razy w miesiącu! To z myślą o nich polscy choreografowie przygotowali kolejny cykl warsztatów, gdzie ruch i zabawa pozostają w centrum uwagi. Włoska Compagnia TPO przywiezie ponownie swój magiczny dywan, na którym tym razem królować będzie motyli taniec. Nie zapominamy też o naszych najnajmłodszych Widzach – „Baby Space" zainstaluje się na drugim piętrze Słodowni późną wiosną i powróci jeszcze raz jesienią. Zaprosimy Was również na spektakl „flying & falling", który powstanie w koprodukcji z Teatrem o.N. z Berlina. Stary Browar jak zwykle stanie się na najbardziej tanecznym, dynamicznym, kolorowym, a jednocześnie przytulnym i bezpiecznym miejscem.
Już nie możemy się doczekać wspólnego świętowania!

WARSZTATY: ZATAŃCZ ZE MNĄ, prowadzi AGNIESZKA KRYST (PL)
7.02.2015 / Słodownia +2
godz. 11.00 (dzieci w wieku 4-7 lat + ich rodziny)
wejściówki: 10 zł (rodzic + dziecko)

Taniec i ruch mogą być wyjątkowym sposobem na spędzenie wolnego czasu, jak również na odkrywanie i tworzenie nowych, niezwykłych relacji. Podczas zajęć będziemy koncentrować się na budowaniu zaufania i poczucia bezpieczeństwa, które są niezwykle ważnym elementem więzi rodzinnych. Poprzez ruch, uczenie się partnerowania w nim, swobodę poruszania się, zabawę, prowadzenie siebie nawzajem, uczestnicy warsztatu będą budowali niepowtarzalne relacje. Różne zadania taneczne i ruchowe będą niesamowitą okazją do pobudzenia kreatywności i pomysłowości. Pokażemy, że taniec może być nie tylko świetną zabawą, ale również sposobem na wyrażanie się, opowiadanie, wzajemnie porozumiewanie się.
Agnieszka Kryst – absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Choreografii i Teorii Tańca, gdzie w 2013 roku obroniła tytuł Magistra Sztuki. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013 (Stary Browar Nowy Taniec, Poznań). Jako tancerka i performerka współpracowała z Karoliną Kroczak (spektakl „Tropiciele", którego premiera miała miejsce w teatrze Stara Prochownia), Tomasem Nepsinskim, Juanem Domìnguezem Rojo czy Małgorzatą Haduch. Ostatnio jako tancerka współpracowała z Sojerdem Vreugdenhilem przy spektaklu „Skutki niezamierzone", którego premiera odbyła się podczas programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2014. Agnieszka jest finalistką festiwalu/konkursu choreograficznego New Europe Festival 2013 w Pradze. W czasie konkursu zaprezentowała swoje solo „Pressure" oraz duet „Liquid state of mind", która współtworzyła wraz z Julią Plawgo. W 2013 brała udział w projekcie Friv Move w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu – laboratorium improwizacji muzyków i tancerzy. Jako tancerka zrealizowała również projekt filmowy z Noa Shadur i Kondradem Smoleńskim, będący zakończeniem rezydencji artystów odbywającej się z Muzeum Historii Żydów Polskich. Jako performerka pracowała także nad multidyscyplinarnym projektem „Monadologia" w reżyserii Aleksandry Hirszfeld oraz w choreografii Marty Ziółek. Premiera spektaklu odbyła się w listopadzie 2014 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Agnieszka jest uczestniczką wielu warsztatów w Polsce i za granicą (m.in. podczas ImPulsTanz Festival w Wiedniu). Uczyła się u takich pedagogów jak: Maria Scaroni, Sojerd Vreugdenhil, Rosalind Crisp, Laura Aris Alvarez, Peter Jasko, Benoit Lachambre, Keith Hennessy czy David Zambrano.

 

WARSZTATY: DIALOG POPRZEZ RUCH, prowadzi KRYSTYNA LAMA SZYDŁOWSKA (PL)
21.02.2015 / Słodownia +2
godz. 11.00 (dzieci w wieku 4-6 lat + ich rodziny)
wejściówki: 10 zł (rodzic + dziecko)

Celem warsztatu jest odkrycie nowych dróg porozumiewania się rodziców i dzieci. Ile razy w życiu brakuje nam odpowiednich słów? Ile razy zdarza nam się powiedzieć kilka słów za dużo? Zajęcia mają pomóc w odnalezieniu różnego rodzaju ruchu porozumienia nawet przez całe rodziny. Jak wyrazić nasze emocje bez komunikacji werbalnej? Który ruch lub gest jest dobry, miły, przyjazny, a który wyraża strach, niepokój, złość?
Zajęcia skierowane są do rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat. W tym wieku dzieci nie wyobrażają sobie życia bez słów – wspólnie przypomnijmy im, że porozumiewanie się to coś więcej. Również rodzice będą mieli okazję do odnalezienia w sobie cząstki zapomnianego już dzieciństwa. Sprawdź, o ile łatwiej będzie Ci zbudować więź z Twoimi pociechami za pomocą mowy całego ciała, zyskując w ten sposób całą gamę nowych środków komunikacji. Zobacz, jak wspólne działanie, ruch i aktywność pozwala wam zbliżyć się do siebie.

Krystyna Lama Szydłowska – studentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek taniec). W latach 1997-2009 była związana z Prywatną Szkołą Tańca i Baletu „Fouette" w Poznaniu, a od 2009 roku ze Sceną Tańca Współczesnego. Pracowała z Witoldem Jurewiczem przy spektaklu „W", Januszem Orlikiem („Not perfect") oraz Natalią Draganik („Prowincje"). Zaangażowana w taneczną pracę z dziećmi od 2009 roku w pracowni „Pluszarnia". Prowadziła warsztaty w ramach tanecznego obozu dla dzieci w Niechorzu. Obecnie prowadzi zajęcia z tańca klasycznego dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat w Pracowni Artystycznej Dell′Arte. Pracowała jako instruktorka zajęć z ruchu scenicznego podczas warsztatów teatralnych w Teatrze Polskim w Poznaniu. Angażuje się w liczne wolontariaty, m.in. podczas Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tańca w Bytomiu, Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego „Na Bosaka" w Połczynie Zdroju, Festiwalu Malta w Poznaniu. W tanecznych poszukiwaniach sięga po różne formy rozwoju, jak łączenie tańca z projektowaniem mody. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych, m.in. z: Maciejem Kuźmińskim, Januszem Orlikiem, Dawidem Lorencem, Igorem Podsiadłym, Witoldem Jurewiczem, Anną Krysiak, Carlosem Rodero, Bernadett Jobbágy, Uri Ivgi, Keren Levi, Guido Verwer, Isabelle Shad. Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem. Taneczną pracę z dziećmi traktuje jako jedno z najbardziej rozwojowych i wymagających wyzwań.

 

 

Exit mobile version