☰ menu

Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

sob.
25.10.2014

Wydarzenie odbędzie się 25 października o godz. 13.00 na Wyspie Wieloryba – centrum zabaw i edukacji w King Cross Marcelin. Ten dzień to nieformalne święto kundelków w Polsce, a cały miesiąc jest okresem dobroci dla nich.

Przewidziano specjalne atrakcje dla dzieci: wspólne czytanie bajek na temat zwierząt, konkursy z nagrodami oraz stanowisko warsztatowe. Najmłodsi będą rysować, rzeźbić i wyklejać akcesoria związane z pielęgnacją psów (obroże, budy, zabawki).

– Poprzez kreatywną zabawę przybliżamy dzieciom, na czym polega opieka nad zwierzętami. Poprzez obowiązki wynikające z posiadania psa można uczyć dzieci odpowiedzialności. Warto podjąć to wyzwanie, ponieważ obecność zwierząt w domu daje dzieciom ogromną radość i rozwija w nich wrażliwość – tłumaczy Katarzyna Szmajter z Fundacji Głosem Zwierząt. – Przy naszym stoisku będzie można obejrzeć zdjęcia psów, jakie obecnie czekają u nas na adopcję – dodaje.

Dodatkową atrakcją w ramach imprezy będzie pokaz psiej mody organizowany przez sklep Leopardus. Czworonożne piękności pokażą, jakie ubranka będą nosić tej jesieni najmodniejsze psy w Poznaniu. Pokaz odbędzie się o godz. 17.00 na terenie King Cross Marcelin (plac przy wyjściu z Parkingu Czerwonego).

***
Wyspa Wieloryba to 700-metrowe centrum zabaw i edukacji znajdujące się w galerii handlowej King Cross Marcelin w Poznaniu. To pierwsze miejsce w stolicy Wielkopolski, w którym na najmłodszych czeka dobra zabawa oraz kompleksowa oferta edukacyjna. Poza zabawą na placu zabaw z wielkim labiryntem, basenem z kulkami i ścianką wspinaczkową, dzieci mogą brać udział w warsztatach dydaktycznych rozwijających ich różnorodne umiejętności. Do wyboru jest m.in. język angielski, balet, zumba, fizjoterapia czy robotyka, a także zajęcia rozwojowe dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat oraz fizjoterapia dla dzieci z niepełnosprawnościami. Na Wyspie można zorganizować także dziecięcą imprezę urodzinową.

www.wyspawieloryba.pl
www.facebook.com/WyspaWieloryba