☰ menu

Atrakcje dla Dzieci w Koninie

sob.
19.09.2015

Na parkingu Galerii nad Jeziorem pojawi się wóz strażacki, do którego każde dziecko będzie mogło wsiąść, poczuć się jak strażak i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, które zostanie natychmiast wywołane.
Liczne atrakcje i animacje czekają także we wnętrzach Galerii nad Jeziorem. W godzinach 12.00-16.00 na terenie Galerii nad Jeziorem będzie działać „Miasteczko ruchu drogowego", w którym policjanci będą uczyć najmłodszych, czego należy unikać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Ponadto, od godz. 12.00 do godz. 18.00 do dyspozycji rodziców i opiekunów będzie „Kącik Rehabilitacyjny", w którym profesjonalni rehabilitanci zbadają postawę u dzieci. Z kolei w „Klinice Pluszowego Misia" najmłodsi – pod okiem wykwalifikowanych pielęgniarek – wcielą się w rolę lekarzy i tym samym „zaprzyjaźnią" się ze zwyczajami panującymi w gabinetach zabiegowych. Korzystając ze stetoskopów i robiąc opatrunki pluszakom, maluchy przekonają się, że „biały fartuch" nie jest wcale taki straszny. Na uczestników wydarzenia będzie czekać także kącik resuscytacyjny, w którym strażacy będą omawiać zasady pierwszej pomocy.
Podczas akcji „Bezpieczny powrót do szkoły" nie zabraknie także warsztatów z konstruowania robotów przy użyciu klocków LEGO, konkursów plastycznych oraz malowania twarzy. W programie imprezy również występy zespołów dziecięcych z Konina oraz porady makijażystki, która wyczaruje na twarzach obecnych w Galerii mam wyjątkowy make-up.
„Już w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich do wspólnej nauki poprzez zabawę Wiedza, którą najmłodsi zdobędą podczas licznych atrakcji, których celem jest poprawa bezpieczeństwa naszych pociech przyda się w szczególności podczas niedawno rozpoczętego roku szkolnego. Zachęcam do spędzenia sobotniego popołudnia w Galerii nad Jeziorem i przekonania się, jak wygląda bezpieczny powrót do szkoły" – mówi Anna Frydrysiak, dyrektor Galerii nad Jeziorem.
Partnerami akcji „Bezpieczny powrót do szkoły" są Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Miejska Policji w Koninie, Zespół Szkół Medycznych oraz Fundacja „Aleją Zdrowia od Juniora do Seniora".