☰ menu

Atrakcje dla Dzieci w Gdańsku

czw.
28.01.2010
Także w tym roku o godz. 12.00 pod pomnikiem słynnego astronoma przy Ratuszu Staromiejskim spotkają się jutro gdańscy uczeni, radni i władze miasta, by oddać hołd gdańskim naukowcom i Heweliuszowi w rocznicę jego urodzin.

Po barwnym happeningu z udziałem samego Astronoma, spod pomnika wyruszy uroczysta parada, która przejdzie ulicami Głównego Miasta pod Dwór Artusa. Paradę poprowadzi Orkiestra PSTRONG, przejadą bryczki z zacnymi gośćmi, a do przemarszu zapraszamy również mieszkańców miasta.

Po paradzie, o godz. 13.00 w Dworze Artusa rozpocznie się uroczystość wręczenia Nagród Naukowych Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza. Nagroda przyznawana jest gdańskim naukowcom od 1987 roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk humanistycznych oraz przyrodniczych i ścisłych.

W tym roku Nagrodą uhonorowani zostaną:

Prof. dr hab. Zdzisław Brodecki w kategorii nauk humanistycznych: za stworzenie teorii zintegrowanego porządku prawnego.

Prof. dr hab. Jacek Jassem w kategorii nauk przyrodniczych i ścisłych za: zastosowanie technik biologii molekularnej w klinice nowotworów złośliwych.

źródło www.gdansk.pl