☰ menu

sob.-niedz.
02.06-03.06.2012

"MOZAIKA"
Z czym kojarzy Wam się mozaika?
Kształty, linie, gesty, kolory, dźwięki.
Spójrz uważnie i zobacz całość.

"Mozaika" to spektakl dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, zrealizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Muzeum Archeologicznego, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań.
Premiera odbędzie się 2 czerwca 2012 roku – na Scenie Muzeum – Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, ul. Wodna 27, godz. 11 i 12.30, spektakl "Mozaika".

Scenariusz i reżyseria: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Scenografia i kostiumy: Elżbieta Cios
Choreografia: Leszek Rembowski
Muzyka: wczesnego baroku
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Występują: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska

Bilety w cenie 22zł dla osoby dorosłej – dzieci zapraszamy bezpłatnie – dostępne w kasach CK Zamek (61 64 65 260) i Muzeum Archeologicznego (61 852 82 51).

"JABŁONKA"
Inspiracją do spektaklu jest tekst „Wczora z wieczora" zapisany w zbiorach Oskara Kolberga. Prosta opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko.
Pieje kogut, zawiał wiatr – kto zerwie jabłko z jabłonki? Spektakl wypełniony śpiewem, tańcem i ludowymi zabawami.

3 czerwca w CK Zamek, sala 218, 2.piętro, godz. 10.30, spektakl "Jabłonka".

"Jabłonka" to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, zrealizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań.
Premiera odbyła się w październiku 2009 roku.

Scenariusz: Beata Bąblińska, Grażyna Walerych, Monika Kabacińska
Reżyseria i wykonanie: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia i kostiumy: Izabella Rybacka
Muzyka: Maciej Rychły
Struny preparowane: Marta Pietura

Bilety do kupienia w kasie Zamku.
Rezerwacje pod numerem 61-64-64-260.
Cena 22 zł dla opiekuna/rodzica, dzieci wstęp wolny.

W październiku 2010 spektakl otrzymał nagrodę jury "Kota w worku" na XIV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak".
Dodatkowo zostaliśmy wyróżnieni przez jury dziecięce.
Polecamy relację ze spektaklu (obszerny fragment przedstawienia) i zakończenia festiwalu.
Spektakl gościł m.in. na kolejnej edycji Sztuka Szuka Malucha w Centrum Sztuki Dziecka, na Festiwalu Sztuki dla Najnajmłodszych organizowanym przez Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej "Nie Po Drodze" w Suwałkach.

Fragment spektaklu można obejrzeć także tutaj