☰ menu

Atrakcje dla Dzieci

pon.-pon.
08.02-29.02.2016

Przedsięwzięcie ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży
i zachęcanie jej do bliższego zainteresowania się zagadnieniami ekonomicznymi. Jest siostrzanym programem Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

„Znaczenie wiedzy finansowej we współczesnym świecie zwiększa się, dlatego konieczna jest edukacja ekonomiczna od najmłodszych lat. Równie ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, a także umiejętności pracy w grupie i rozwiązywania sytuacji problemowych. Są to kompetencje, które powinniśmy rozwijać u gimnazjalistów" – informuje Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji.

Zajęcia w ramach Akademii Młodego Ekonomisty odbywają się w siedmiu ośrodkach akademickich:
w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na Uniwersytetach Ekonomicznych w Katowicach, Poznaniu oraz na Uniwersytecie w Białymstoku, Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Szczecińskim, a także po raz pierwszy na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Semestr zajęć składa się z sześciu spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne. Spotkania AME mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment (nauka poprzez zabawę). Pierwsza część – teoretyczna (wykłady) – prowadzona jest przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów współpracujących z Fundacją. W drugiej części – praktycznej – każdy uczestnik ma szansę wcielić się w rolę kierownika projektu, negocjatora czy inwestora giełdowego. W nadchodzącej edycji przewidziano zajęcia z zakresu zarządzania marką, strategii inwestycyjnych na rynku kapitałowym, społecznej odpowiedzialność biznesu, zarządzania nieruchomościami czy kreatywności.

Ze względu na akademicki charakter projektu studenci otrzymują indeksy i zobowiązani są do zbierania stempli, które są potwierdzeniem ich uczestnictwa w zajęciach. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy ekonomicznej i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta z danego ośrodka. Zaliczenie semestru uzyskują wszyscy studenci, który wezmą udział w co najmniej 4 spotkaniach AME.

Dodatkową wartością projektu są spotkania dla rodziców i opiekunów młodzieży. Tematyka zajęć dotyczy w dużej mierze wychowania i kształtowania kompetencji społecznych oraz postaw przedsiębiorczych.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu Akademii Młodego Ekonomisty, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie www.gimversity.pl.