☰ menu

Asteriks i Obeliks – osiedle Bogów. Zaproszenia do kina!

czw.
19.02.2015

W 1959 roku dwaj genialni autorzy stworzyli fenomen wydawniczy. René Goscinny i Albert Uderzo opublikowali swój pierwszy komiks o przygodach Asteriksa i Obeliksa w zerowym numerze magazynu "Pilote" dla małych Francuzów. Dziś seria liczy 35 tytułów, przetłumaczonych na ponad 110 języków. Na całym świecie sprzedano 355 milionów egzemplarzy. Na motywach komiksów zrealizowano 8 filmów animowanych i 4 filmy fabularne.

Przygody Asteriksa i Obeliksa do tej pory śledziło w kinach ponad 100 milionów widzów.

Nowy film "Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów" to zupełnie inny projekt, wykorzystujący zaawansowane technologie komputerowego generowania obrazów – komentuje Albert Uderzo. Oczywiście miałem wcześniej okazję oglądać amerykańskie filmy zrealizowane w tej technice, ale wydawało mi się, że w przypadku Asteriksa, potrzebna jest dalsza ewolucja, tak, by dobrze ukazać charakter i mimikę postaci. Chodziło o to, by technika 3D nie osłabiła, lecz wzmocniła jakość tej animacji. Po trwających wiele miesięcy testach komputerowego modelowania postaci, ostatecznie przekonał mnie rezultat pracy Louisa Clichy i odpowiedzialnego za animację Patricka Delage’a. Ich Obeliks był fantastyczny! Czułem, że technologia osiągnęła wystarczająco wysoki poziom, żeby powstał wielki film o przygodach Asteriksa w 3D.

"Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów" to przełom w historii przygód Asteriksa i Obeliksa.

W polskiej wersji językowej film pojawi się w zupełnie nowej, gwiazdorskiej obsadzie: Arkadiusz Jakubik, Czesław Mozil, Piotr Adamczyk, Anna Mucha, Piotr Fronczewski, Mariusz Pudzianowski, Mamed Khalidov

.

Zobacz zwiastun filmu Asteriks i Obeliks. Osiedle Bogów TUTAJ

Już 25 lutego (środa) o godz. 18:30 w Kinotece (pl. Defilad, Warszawa), sala 4 odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu.

A na Czytelników Miasta Dzieci czeka 50 dwuosobowych zaproszeń na przedpremierowy seans!

Jeśli chcielibyście obejrzeć film, napiszcie o tym w mailu wysłanym na adres konkurs@miastodzieci.pl (tytuł maila Asteriks i Obeliks – osiedle Bogów) w treści należy podać imię i nazwisko (do wiadomości Redakcji Miasta Dzieci) – dwuosobowe zaproszenie będzie czekało na Zwycięzców w kinie.

Na maile czekamy do 19 lutego (czwartek) do godziny 22:00 🙂

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni mailowo. Brak maila ze strony redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej.