☰ menu

Asertywność i tolerancja – warsztat dla dzieci w wieku 10-12 lat

sob.
19.12.2015

Wygląd, kolor skóry, status materialny czy społeczny, to jedne z najczęstszych powodów do tego typu działań.

Jak radzić sobie z takimi problemami, co zrobić, by przeciwdziałać tego typu zachowaniom? Jak nauczyć dzieci większej tolerancji?

Na te pytania i wiele innych pytań związanych z tolerancją i asertywnością pomoże odpowiedzieć nasz warsztat, który odbędzie się w dniu 19.12.2015 r.

Celem warsztatu jest wzmocnienie wśród uczniów postaw tolerancji, otwartości i empatii.

Wspólnie zastanowimy się, jakie konsekwencje niesie ze sobą dyskryminacja oraz w jaki sposób możemy jej przeciwdziałać.

Podczas warsztatu:

• nauczymy się dostrzegać, rozróżniać i rozumieć przejawy dyskryminacji wobec rówieśników,
• zastanowimy się, dlaczego niektóre grupy są dyskryminowane, a inne akceptowane,
• dowiemy się, czym jest tolerancja oraz jakie niesie za sobą korzyści,
• porozmawiamy o wartościach, które nas łączą,
• nauczymy się asertywnie reagować na mowę nienawiści.

Korzyści dla uczestnika:
• uzyskasz wiedzę na temat przejawów dyskryminacji i przemocy wobec rówieśników,
• wzmocnisz postawę empatii, otwartości, tolerancji i asertywności,
• zaczniesz dostrzegać i rozumieć różnicę między ludźmi z poszanowaniem godności osobistej i wartości,
• nauczysz się reagować na dyskryminację występującą w środowisku rówieśniczym w sposób asertywny.

Data warsztatu: 19.12.2015, godz. 10.00-14.00

Miejsce: Pracownia z Oknem na Świat, ul. Bruna 32
(blisko stacji metra Pole Mokotowskie), piętro 1, sala 11.

Koszt: 150 zł.

PROMOCJA: dla klientów Pracowni TYLKO 120 zł!*

PROMOCJA dla czytelników „Miasta Dzieci":
rabat 25 zł od ceny podstawowej na hasło „Miasto Dzieci".*

*Promocje nie łączą się ze sobą – można wybrać tylko jedną.

Warsztat przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6.

Trener: Monika Żygadło.

Zapisy: biuro@okno.edu.pl