W muzycznej części festiwalu najmłodszym pasjonatom sztuki i ich opiekunom proponujemy koncert inspirowany fascynacją urokami natury, zespołu Ptaszkowie Śpiewali. Następne trzy warsztaty zatytułowane: Dzień Dobry Muzyko to interaktywne spotkania z muzyką klasyczną w roli głównej. Wspólne śpiewanie, klaskanie czy granie na instrumentach perkusyjnych wraz z kwartetem smyczkowym z pewnością rozweseli małych i dużych melomanów. Spotkania poprowadzą doświadczone animatorki zaproszą na wspólną muzyczną przygodę.
W teatralnej części festiwalu proponujemy cztery spotkania. Obejrzymy dwa spektakle prowadzone przez artystów specjalizujących się w pracy z dziećmi: Czerwony Kapturek i Morskie opowieści, a także przeznaczone dla nieco starszej publiczności spektakle: Pani Twardowska oraz Dobrze, lepiej, katastrofa.
Historia Czerwonego Kapturka z pewnością zaintryguje widzów swą nowatorską interpretacją. Tradycyjna scenografia i lalki współtworzą oryginalne rozwiązanie spektaklu. Wyjątkowy humor narracji dostosowano zarówno dla młodszego jak i starszego widza. Wydarzenie przygotował Teatr Scena 96, który od wielu lat realizuje projekty edukacyjne i animacyjne w oparciu o fabułę popularnych baśni oraz opowieści.
Morskie Opowieści w wykonaniu Teatru Łata pozwolą małym widzom zanurzyć się w familijne widowisko o lekkiej formie, pełne ruchu i scen humorystycznych rodem z niemego kina.
Spektakl Pani Twardowska oparty na podstawie ballady Adama Mickiewicza, w wykonaniu Teatru Scena 96, ducha pełnych tajemniczości podań ludowych przekaże za pośrednictwem kreacji cyrkowej. Nie zabraknie w nim zatem fantastycznych postaci, finezyjnych sztuczek, nieoczekiwanych zwrotów akcji, akrobatyki i żonglerki.
Spektakl uliczny Dobrze, lepiej, katastrofa Teatru Ewolucji Cienia to plastyczno-muzyczna komedia osadzona w rzeczywistości Polski lat siedemdziesiątych. Artyści rozbawiają publiczność, ale również skłaniają ją do refleksji nad tym czy dobra materialne są w stanie przesłonić potrzebę wolności.
Spotkania teatralno-muzyczne w ramach Arkady Sztuki Dzieciom to emocjonujące wydarzenia rodzinne. Zarówno młodzi jak i starsi uczestnicy mogą doświadczyć nowych wrażeń i skonfrontować je z najbliższymi. Znajdą tu Państwo wysokiej jakości kunszt teatralny i muzyczny, dobrą zabawę oraz okazję do nawiązywania kontaktów.
Zapraszamy.
Arkady Sztuki Dzieciom 2024
27 lipca (sobota) godz. 18.00.
Koncert dla dzieci, zespół Ptaszkowie Śpiewali, Żoliborski Dom Kultury, Fort Sokolnickiego
2 sierpnia (piątek) godz. 20.00
Spektakl Pani Twardowska, Teatr Scena 96, Arkady Kubickiego – plener, Zamek Królewski w Warszawie
3 sierpnia (sobota) godz. 12.00
Koncert dla dzieci Dzień dobry Muzyko: z klarnetem i akordeonem przez świat, prowadzenie: Anna Kalska – klarnet, Przemysław Wojciechowski – akordeon, Arkady Kubickiego – scena, Zamek Królewski w Warszawie
10 sierpnia (sobota) godz. 12.00
Koncert dla dzieci Dzień dobry muzyko, z udziałem kwartetu smyczkowego, prowadzenie: Monika Kos-Nowicka – skrzypce, Żoliborski Dom Kultury, Fort Sokolnickiego
10 sierpnia (sobota) godz. 12.00
Spektakl dla dzieci Czerwony Kapturek, Teatr Scena 96, Arkady Kubickiego – scena, Zamek Królewski w Warszawie
17 sierpnia (sobota) godz. 12.00
Koncert dla dzieci Dzień dobry muzyko, z udziałem kwartetu smyczkowego, prowadzenie: Monika Kos-Nowicka – skrzypce, Arkady Kubickiego – scena, Zamek Królewski w Warszawie
23 sierpnia (piątek) godz. 20.00.
Spektakl Dobrze, lepiej, katastrofa, Teatr Ewolucji Cienia, Arkady Kubickiego – plener, Zamek Królewski w Warszawie
24 sierpnia (sobota) godz. 12.00.
Spektakl dla dzieci Morskie Opowieści, Teatr Łata, Arkady Kubickiego – scena, Zamek Królewski w Warszawie
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Poszczególne spektakle i warsztaty trwają do 60 minut. Te, dedykowane dzieciom, przeznaczone są dla wieku powyżej 5. lat. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze. Szczegółowy opis poszczególnych pozycji repertuaru znajduje się na stronie www.zamek-krolewski.pl, Informacje: tel. (22) 35 55 170, plac Zamkowy 4, 00-277 Warszawa, e-mail: ttaraszkiewicz@zamek-krolewski.pl