☰ menu

Aktywne pożegnanie wakacji

sob.
31.08.2013

Pojedynki stoczą samuraje, bohaterowie gwiezdnych wojen i gladiatorzy.

Na boiskach przy Cafe Contrast rozegrane zostaną turnieje w piłce siatkowej mikstów i beach soccera. Gdyby kogoś zabolały mięśnie, to podczas festynu oferowane będą bezpłatne masaże.

W godz. 10.00-14.00 będzie można pojeździć na koniach. W strefie animacji dla najmłodszych zaplanowano m.in.: wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, ale też pejzaży, a nawet bulwaru.
Przejazd rowerami przy blasku księżyca 
 
W południe odbędzie się honorowy start II Gdyńskiego Nocnego Przejazdu Rowerowego z udziałem znanych i lubianych osób. Ponieważ jak sama nazwa wskazuje jest to nocna eskapada, peleton wyruszy o godz. 21.00 – z alei topolowej przy skwerze Kościuszki. Zbiórka od godz. 20.00. W trakcie zapisów uczestników przejazdu prowadzona będzie dodatkowa rejestracja potencjalnych dawców szpiku.
 
W pierwszej edycji imprezy wzięło udział 700 osób, choć organizatorzy zakładali, że będzie ich… 50. Teraz liczą na okrągły tysiąc i tyleż samo światełek, które rozjaśnią miasto, kolejno: bulwar Nadmorski, al. Marsz. Piłsudskiego, węzeł Franciszki Cegielskiej, ul. Kielecką, Rolniczą, Chwarznieńską i Demptowo, gdzie peleton się rozdzieli. Będzie można wybrać trasę wyczynową prowadząca ścieżkami leśnymi do ul. Wolności lub rodzinną – ul. Demptowska i Kartuska w kierunku ul. Morskiej. Grupy połączą się na al. Marsz. Piłsudskiego i do mety na Polance Redłowskiej dotrą już razem. Tam, w blasku ogniska, będzie można zjeść grochówkę i napić się gorącej herbaty. 
 
Godzina zakończenia przejazdu zależy od pogody, kondycji i chęci uczestników, a także oczywiście ich liczby. 
 
Przede wszystkim ma być przyjemnie, bez pośpiechu i oczywiście bezpiecznie. Niezbędne są działające światła, zarówno z przodu, jak i tyłu roweru. Nie wolno zapominać o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego. 
 
Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.ingremio.edu.pl/ oraz profilu na Facebooku: www.facebook.com/ingremio
 
O Fundacji DKMS Polska
 
W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. W Polsce wciąż są chorzy, dla których nie znaleziono „genetycznego bliźniaka" wśród 20 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. 
 
Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych prawie 358 000 potencjalnych dawców, a już 646 osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. 
 
Kontakt: Ewa Majkowska, Fundacja DKMS, tel. 600 112 383, 
e-mail: ewa.majkowska@dkms.pl
 

Exit mobile version