☰ menu

akcja społeczna i warsztaty

pt.
13.04.2012

Warsztaty ruszają 13 kwietnia 2012 r. Będą się odbywały w warszawskiej galerii Apteka Sztuki (Al. Wyzwolenia 3/5). Informacje o rekrutacji na stronie Fundacji: www.fundacjamama.pl

••• Miasto Oczami Kobiet
to projekt Fundacji MaMa będący wynikiem i kontynuacją naszych dotychczasowych działań. Chcemy wsłuchać się w specyfikę problemów kobiet związanych z funkcjonowaniem w przestrzeni miejskiej Warszawy, wyodrębnić ich głos, zainspirować mieszkanki Warszawy do twórczego myślenia o otaczającej je przestrzeni, zapytać je o ich potrzeby.

Równość szans? Autonomia? Dostępność? Bezpieczeństwo?
Piękno? Poczucie wygody? Chęć odpoczynku? Pamięć?
Czy ich potrzeby są zaspakajane przy projektowaniu przestrzeni miejskiej?
Jak można je komunikować?
Projekt składa się z części warsztatowej i spotkań z inspirującymi gośćmi. Wspólnie z uczestniczkami i gośćmi wypracujemy rekomendacje dla architektów, projektantów, urbanistów, urzędników dotyczących projektowania przestrzeni miejskiej uwzględniające potrzeby kobiet. Chciałybyśmy by taki model komunikacji mógł w przyszłości posłużyć też innym grupom społecznym w partycypowaniu w tworzeniu przestrzeni miasta.

•••Wśród gości-inspiratorów będą:
Sylwia Chutnik (pisarka, przewodniczka miejska), Joanna Rajkowska (artystka tworząca w
przestrzeni publicznej), Aleksandra Wasilkowska (architektka interesująca się nielinearnymi
procesami w takich systemach jak miasto, społeczeństwo), Joanna Erbel (aktywistka miejska,
socjolożka), dr Marek Ostrowski (twórca varsavianistyki jako interdyscyplinarnej wiedzy o
mieście), dr Adam Foland (psycholog, specjalista od map emocjonalnych miasta), Katarzyna
Haber (historyczka sztuki, projektantka przestrzeni), Paweł Detko (architekt, członek SARP),
Dominika Jędrzejczyk (urbanistka, członkini Krajowej Izby Urbanistów).

Fundacja MaMa KRS: 0000252539
ul. Starościńska 1/3 lok.3 NIP:701-001-19-19