☰ menu

pon.-pt.
02.07-17.08.2012

GDZIE:
Zajęcia odbywać się będą w zaprzyjaźnionej Szkole na Jeżycach (ul. św. Floriana – od ul.Kościelnej), która oferuje nam salę letnią, salę gimnastyczną, salę do działań twórczych i stołówkę.

W godzinach:7:30 – 16:30 Dodatkowa godz. 15zł

CO:
Pięciodniowe turnusy zapewnią dzieciom moc działań plastycznych, ruchowo – sportowych, konstruktorskich, teatralno – plastycznych, krawieckich, przyrodniczych itp.
Każdego dnia godzinę poświęcimy na naukę i utrwalenie wiadomości z języka angielskiego (zajęcia prowadzone przez instruktorkę Play Me).

Każdemu tygodniowi przyporządkowany będzie inny temat – spotkamy Harrego Pottera, Indian, zapoznamy się z kulturą ludową.

DO WYBORU TURNUSY:

02.07 – 05.07 W indiańskiej wiosce
Przez ten tydzień dzieci będą miały okazję wcielić się w rolę Indian. Każdy otrzyma indiańskie imię, z pomocą opiekunów przygotuje własny indiański strój, oraz wraz z towarzyszami zbuduje wigwam, który będziemy zamieszkiwać. Nie zabraknie również indiańskich tańców, poznawania zwyczajów, a także polowania zakończonego pyszną ucztą. Jak na prawdziwych Indian przystało wybierzemy się również do stadniny koni.

9.07 – 13.07 Raz, dwa, trzy, Zbiórka
To tydzień bardzo sportowy. Po zdobyciu różnorakich sprawności zostaniemy harcerzami i przejdziemy chrzest bojowy. Harcerz musi być sprawny, więc nie zabraknie atrakcji sportowych. Każdego dnia dzieci poznają różne dyscypliny sportowe, może zostaną mistrzami. Nieobca będzie nam dyscyplina i samodzielność – oczywiście na wesoło!

16.07 – 20.07 Afryka, nie taka dzika?
Podczas tego tygodnia postaramy się przybliżyć dzieciom zajęcia, zwyczaje i piosenki – przeciętny dzień młodego Afrykańczyka. Afrykańskie rytmy, smakołyki z bananów i gra na własnoręcznie wykonanych bębenkach to tylko część atrakcji. Zbudujemy własną wioskę, wykonamy zabawki i instrumenty.

30.07 – 03.08 Bliżej natury
Cykl spotkań, który przybliży dzieciom otaczający je świat przyrody ożywionej i nieożywionej: królestwa roślin i zwierząt. Zmienimy się w badaczy najbliższych nam ekosystemów: jezioro, las i łąka. Wykonamy interesujące eksperymenty, dzięki którym dowiemy się co w trawie piszczy. Nauczymy się opiekować zwierzętami, poznamy także stworzenia, które "chodzą do pracy". Stworzymy również niebanalne prace plastyczne z darów natury. Podczas tego tygodnia wybierzemy się do zoo i Ogrodu Botanicznego. Poznamy także idee kreatywnego recyklingu: nauczymy się segregować odpady i wykorzystywać tylko z pozoru niepotrzebne rzeczy.

06.08 – 10.08 W pięć dni dookoła Europy
Podczas cyklu zajęć dzieci będą miały okazję udać się w niezapomnianą podróż przez Europę. Każdego dnia odwiedzimy inny kraj dowiemy się jak bawią się dzieci innych narodowości, w jaki sposób witają się w swoim języku. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję przyrządzić kulinarne specjały, odtańczyć charakterystyczne tańce i pośpiewać tradycyjne europejskie piosenki. Będziemy podróżować nie tylko palcem po mapie.

13.08 – 17.08 Moje miasto Poznań – wczoraj i dziś
Jakie było nasze miasto kiedyś? Będzie czas na zabawy i gry naszych pradziadków. Poznamy gwarę poznańską, poznamy charakterystyczne bajki i opowieści, a także współczesne legendy miejskie. Podczas wędrówek odkryjemy miejsca interesujące, ale nie zawsze znane. Staniemy się badaczami miasta Poznania i kultury miejskiej. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi Poznaniakami.

CENA:
Z wyżywieniem, napojami, biletami wstępu i atrakcjami: 400zł/tydzień
First Minute: 350zł / tydzień (zgłoszenia do 10 czerwca)
Marta Kubacka tel: 662-107-091 / imprezy@gugastudio.pl
Więcej informacji na: www.gugastudio.pl/półkolonie