☰ menu

Akcja Koduj z Gigantami trwa do 30 września – zobacz, jak wyglądają zajęcia w ramach Cyber Przygody w świecie AI

Akcja Koduj z Gigantami
pon.-pon.
16.09-30.09.2024
Jeszcze przez dwa tygodnie młodzi pasjonaci technologii mogą dołączyć do kolejnej odsłony akcji Koduj z Gigantami, czyli największych bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży w Polsce.

Koduj z Gigantami to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat, aby w bezpieczny sposób wkroczyć w świat nowych technologii. Obecna edycja odbywa się pod hasłem ,,Cyber Przygoda w Świecie AI” i skupia się na promowaniu świadomego i odpowiedzialnego korzystania ze sztucznej inteligencji.

Jak wyglądają bezpłatne warsztaty z programowania?

Każdy warsztat trwa półtorej godziny i prowadzony jest przez trenerów, którzy na co dzień pracują jako doświadczeni programiści. Praca od samego początku odbywa się w trybie projektowym, dzięki czemu uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności i uczą się, jak w twórczy sposób wykorzystywać nowe technologie.

Najmłodsi odkrywają świat programowania poprzez zabawne i angażujące zadania oparte na popularnych grach i aplikacjach, takich jak Minecraft Education czy Scratch, co sprawia, że nauka od samego początku staje się dla nich ekscytującą przygodą. Starsi uczestnicy wkraczają na wyższy poziom, ucząc się prawdziwych języków programowania, takich jak Python, C++ czy C#, dzięki czemu mogą poczuć się jak prawdziwi programiści.

Na zakończenie warsztatów każdy ma szansę przetestować swój pierwszy, autorski projekt. Po zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymują nagrania i materiały do dalszej nauki, aby rozwijać swoje cyfrowe umiejętności w domowym zaciszu.

Warsztaty dostosowane do wieku uczestników:

Kompetencje niezbędne w świecie nowych technologii, czyli czemu warto zapisać dziecko na warsztaty z programowania.

W dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się świecie, umiejętności cyfrowe są kluczowe, niezależnie od wybranej ścieżki zawodowej. Programowanie to nie tylko nauka kodu – to rozwijanie logicznego myślenia, kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów.

W dobie sztucznej inteligencji i nowych technologii, zrozumienie podstaw kodowania daje dzieciom narzędzia, które pozwolą im lepiej odnaleźć się w przyszłości. Niezależnie od tego, czy marzą o karierze w IT, medycynie, czy innej branży, kompetencje cyfrowe otwierają drzwi do nieskończonych możliwości. Warsztaty, takie jak Koduj z Gigantami, to doskonały pierwszy krok, by zbudować solidne fundamenty pod rozwój w cyfrowym świecie.

Zapisy i terminy warsztatów

Bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami trwają do 30 września 2024 r. Zajęcia odbywają się zarówno w formie stacjonarnej w wybranych miastach w Polsce, jak i online – co umożliwia uczestnictwo z dowolnego miejsca na świecie. Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez formularz na stronie internetowej: www.kodujzgigantami.pl

Organizatorem akcji są Giganci Programowania, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Minister Edukacji.