☰ menu

Akcja ekologiczna w Gdyni

sob.
27.03.2010
Tego dnia o godz. 20.30 w budynku Urzędu Miasta Gdyni przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 zostanie wyłączone oświetlenie w czasie "Godziny dla Ziemi".
Zachęcamy również wszystkich mieszkańców naszego miasta do zgaszenia światła, by w ten symboliczny sposób pokazać, że potrafimy jednoczyć się w walce ze zmianami klimatycznymi.

Przypomnijmy, że Godzina dla Ziemi to największa na świecie akcja na rzecz ograniczenia zmian klimatu. Zapoczątkowano ją w 2007 roku w Sydney. Od 2008 Godzina dla Ziemi organizowana jest na całym świecie.
Już ponad 100 krajów i prawie 6000 miast odpowiedziało pozytywnie na wezwanie do aktywnego wsparcia tej ogólnoświatowej kampanii. Najbardziej spektakularne obiekty, takie jak Wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku, słynny Peace Memorial w Hiroszimie, gmach Opery w Sydney, Wielkie Piramidy w Gizie, pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro i in. będą stały w ciemności jako symbole rosnącej świadomości jednego z największych wyzwań naszych czasów.

źródło www.gdynia.pl