☰ menu

Akcja charytatywna dla Dzieci w Poznaniu

sob.
29.09.2012

Kilka miesięcy temu Joanna Krzyżanek podczas Targów Książki w Poznaniu usłyszała od Katarzyny Rozali historię Elizy i wpadła na pewien „szmaciany pomysł". Kilka dni później razem z Cecylką Knedelek i Joasią Naparstek uszyła pierwszą lalkę. Umieściła ją na blogu i poprosiła dzieci i dorosłych, by także uszyli lalki, które będzie można sprzedać, a za zebrane pieniądze kupić lekarstwo dla Elizki. Następnego dnia odebrała telefon od Karoliny Wiercińskiej, właścicielki Centrum Rozwoju Rodziny „Pomocni", którzy zaproponowali wspólne szycie lalek w ich pracowni. Tak się stało. Już po kilkunastu dniach pracownia wypełniła się po brzegi i po kilku godzinach powstało 40 lalek. Od tego dnia w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i domach powstają lalki. Niestety, jest ich ciągle za mało.

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się, jak się to wszystko zaczęło, zajrzyjcie tutaj www.cecylkaknedelek.pl

Każdy z nas może uszyć lalkę dla Elizy. Jeśli nie możecie się zmobilizować, by w domu zamienić się w krawcową lub w krawca, spotkajcie się z nami na wspólnym szyciu lalek, które odbędzie się 29.09.2012 w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przy Al. Niepodległości 16/18. Parter zamienimy w pracownię krawiecką. Startujemy o godzinie 11.00.

Będą z nami szyli między innymi:

– Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia,
– aktorzy Teatru Animacji,
– Elżbieta Krygowska-Butlewska, ilustratorka książek dla dzieci,
– Joanna Krzyżanek, pisarka,
– Łukasz Wierzbicki, pisarz,
– mieszkańcy Poznania i sąsiednich miast, miasteczek i wsi.

Wszystkie szczegóły spotkania znajdziecie Państwo na stronie:
www.cecylkaknedelek.pl

Poznańskie wrześniowe szycie lalek objęli patronatem:
Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia
Wydawnictwo Jedność
Księgarnia Poznańska Jolanta Maćkowiak-Piasecka
ENEA
Centrum Pomocy Rodzinie „Pomocni"
Pracownia Sztukapuka