☰ menu

Akcja Bezpieczna Droga do Szkoły

niedz.
23.09.2012

Podczas akcji Galeria nad Jeziorem przekaże dzieciom z konińskich szkół znaczki odblaskowe ułatwiające bezpieczne dotarcie do szkoły w okresie jesienno-zimowym.
Jak mówi Wojciech Piechut – dyrektor Galerii nad Jeziorem w Koninie – dzięki Akcji Odblaskowej organizowanej przez Galerię nad Jeziorem chcemy wśród dzieci wyrobić nawyk noszenia znaczków odblaskowych. Mimo obowiązku nakazującego dzieciom do lat 15. poruszającym się po drodze po zmierzchu, używać elementów odblaskowych, przytłaczająca większość dzieci jest po prostu niewidoczna. Dziecko idące poboczem w ciemnym ubraniu bez odblasku jest widoczne w światłach samochodu z odległości 20 m, natomiast w przypadku noszenia odblasku widoczne jest w światłach samochodu już z 150-300 m. Dodatkowo 23. września organizujemy wielką edukacyjną imprezę w Galerii nad Jeziorem pod nazwą Bezpieczny Powrót do szkoły, w ramach której zwrócimy uwagę na różne aspekty bezpieczeństwa – bezpiecznego podróżowania, poruszania się po drodze, bezpiecznego przewożenia dzieci, odbędą się pokazy pierwszej pomocy, animacje dla dzieci. W akcję zaangażowało się wiele konińskich instytucji m.in.: Policja i Straż Pożarna w Koninie, Szkoła Nauki Jazdy, MDK, wiele fundacji i lokalnych firm. Nad całą akcją honorowy patronat objął Prezydent Miasta Konina. Już teraz do udziały w pikniku zapraszam wszystkich – i dzieci i dorosłych.

CH GALERIA NAD JEZIOREM

Ul. Paderewskiego 8, 62-510 Konin; tel: 63/246 91 62; fax: 63/246 92 62
Godziny otwarcia: GALERIA: pon. – sb. – 9.00 – 21.00, ndz. – 10.00 – 20.00, CARREFOUR i Nomi: pon.- sb. – 8.00 – 21.00, ndz. – 10.00 – 20.00.
www.chgalerianadjeziorem.pl