☰ menu

17.03.2012

17.03.12

Akademia Profesora Einsteina zaczyna semestr letni

Koniec laby, pora wrócić do uczelnianych obowiązków. Młodzi naukowcy z Akademii Profesora Einsteina zaczynają kolejny semestr. W czasie zajęć w Experymentarium w Manufakturze zgłębiać będą tajniki kryminalistyki, biotechnologii, teatrologii i wybuchowej chemii. Pierwsze zajęcia w semestrze letnim już w najbliższą sobotę (17.03).

Akademia Profesora Einsteina działa w Centrum Nauki Experymentarium w Manufakturze. Jest propozycją dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat, ciekawych świata i lubiących uczyć się przez zabawę. Pierwsze zajęcia letniego semestru odbędą się w niej już w najbliższą sobotę, a będą poświęcone fizyce. Za tydzień natomiast mali naukowcy zgłebiać będą tajniki pracy detektywa pod okiem specjalistów ze Studenckiego Koła Kryminalistyków WPiA Uniwersytetu Łódzkiego. Dzięki tym zajęciom młodzi studenci dowiedzą się jak to jest być Sherlockiem Holmesem. W czasie kolejnych zajęć sprawdzą czy można malować przy pomocy warzyw, jak wygląda bakteria, co kryje się za kulisami teatru i czemu chemia bywa wybuchowa.
W sumie młodzi studenci spotkają się na siedmiu sobotnich zjazdach, a na początku czerwca dostaną dyplomy, potwierdzające ukończenie kursu. Mali naukowcy mogą wziąć udział we wszystkich zajęciach lub tylko w tych, które ich najbardziej interesują.

Cena pojedynczych zajęć to 25 zł, a cały semestr kosztuje 150 złotych. Zapisów można dokonać pod numerem telefonu 42 632 76 04 lub adresem e-mail: biuro@parkminiatur.pl

www.experymentarium.pl/