poniedziałek – piątek: wejścia o godzinach 9.00 / 10.00 / 11.00 / 12.00 / 17.00 / 18.00 / 19.00
sobota – niedziela: wejścia o godzinach 10.00 / 11.00 / 12.00 / 13.00 / 14.00 / 15.00 / 16.00 / 17.00 / 18.00
Nadchodzi przyszłość! Spróbujmy wspólnie odkryć, czego możemy się po niej spodziewać! Co zostanie ze świata, który znamy, a co zmieni się nie do poznania? Czy uwolnimy się od ograniczeń współczesności? A może wręcz przeciwnie, czekają na nas bariery, których nie umiemy sobie jeszcze nawet wyobrazić? Zajrzyjmy na interaktywną wystawę multimedialną, by dowiedzieć się, co może na nas czekać w przyszłości.
Przygotowana przez młodych poznańskich artystów Janka Skorupę i Przemka Degórskiego instalacja promenadowa obejmie trzy pomieszczenia – etapy wędrówki. Będą one kolejno poświęcone: technologii, przyrodzie i wspólnocie. Zaczynamy od inicjacyjnego rytuału – przy pomocy farb fluorescencyjnych zalogujemy się do Technoparku. Oprowadzą nas po nim biotechnologiczne hybrydy – byty roślinno-ludzkie, które funkcjonują w realiach przyszłości. Będziemy mogli zadecydować, jak nawiązać z nimi kontakt oraz podjąć decyzję, jaki ślad możemy zostawić po sobie w przestrzeni instalacji. Towarzyszyć nam będą reagujące na ruch wizualizacje oraz odpowiednio dopasowane środowisko dźwiękowe. Wszystko to pozwoli odkryć, w jaki sposób ludzie i osoby nie-ludzkie mogą żyć ze sobą w zgodzie, z jakiego powodu troska o planetę jest tak ważna oraz wreszcie – dlaczego warto pamiętać o tym, co było.
Wystawa zachęca odwiedzających do refleksji i współpracy. Znajdziemy się w rzeczywistości o nieantropocentrycznym charakterze, w którym technologia, człowiek i natura przenikają się, a ich granice nie są ostre. A co jeśli skończył się już czas technooptymizmu? Jak poruszać się w świecie, w którym wciąż potrzebujemy komunikować się ze sobą na kilku poziomach: funkcjonować w cyfrowym świecie, uwzględniać potrzeby natury oraz dogadywać się ze sobą nawzajem? Kluczem mogą okazać się współdziałanie i modele społeczne, które sprzyjają budowaniu wspólnoty.
Filozoficzna, zapraszająca do interakcji pomiędzy uczestnikami instalacja sprawdzi się doskonale dla szkolnych grup zorganizowanych, okaże się dla nich inspirującym, integrującym doświadczeniem. Można ją też odwiedzać wraz z przyjaciółmi, najbliższymi lub grupą zebranych na miejscu uczestników. Warto wiedzieć, że podczas zwiedzania przejściowo może zapadać ciemność, nie pojawią się natomiast stroboskopowe światła, które mogłyby być uciążliwe dla osób nieneurotypowych.
Rezerwacje biletów dla grup: FORMULARZ REZERWACJI
wiek: od 9 lat
czas trwania: 40 minut
Twórcy i twórczynie:
Koncepcja, reżyseria, muzyka, dźwięk: Przemek Degórski, Jan Skorupa
Scenariusz i dramaturgia: Julia Niedziejko
Projekcje i oprawa wizualna: Paweł Sołoducha, Maciej Waleszczyk
Wydarzenie odbędzie się w CK ZAMEK Laboratorium (ul. Św. Marcin 80/82).
BILETY – cennik:
17 zł – dla jednej osoby
15 zł/szt. – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna, opiekunki grupy (jeden na 15 os.) oraz dla osoby asystentującej osobę z niepełnosprawnością
Każda osoba musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).
Honorujemy Kartę Rodziny Dużej, Kartę Seniora oraz legitymacje Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, Dawców Przeszczepu oraz Zasłużonych Dawców Przeszczepu – udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.
Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.
Możliwość zakupienie biletów przed wydarzeniem w kasie CK ZAMEK tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.
Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747, email: rezerwacje@csdpoznan.pl
Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.