☰ menu

Bajkolandia 2016 w Andrychowie

niedz.
29.05.2016

W niedzielę 29 maja Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza wszystkie dzieci do udziału w atrakcyjnych wydarzeniach w ramach szóstej edycji BAJKOLANDII. Tym razem głównym, ale nie jedynym, tematem będą „Dworskie opowieści”. Ta część imprezy będzie organizowana we współpracy z rycerzami z Bytomia, Żywca i Ogrodzieńca. O godz. 12.00 zapraszamy całe rodziny na Plac Mickiewicza na spotkanie z Szewczykiem Dratewką, który zabierze wszystkich do bajkowego świata. Barwny korowód wyruszy w kierunku Pałacu Bobrowskich. W pochodzie prowadzonym przez rycerzy konnych znajdą się damy dworu, rycerze piesi, artylerzyści ze swoimi działami, sokolnicy i kat.

W Parku Miejskim nastąpi otwarcie przez Burmistrza Andrychowa bramy BAJKOLANDII, przekazanie klucza dzieciom i rozpoczęcie zabawy. W programie między innymi: pokaz umiejętności rycerzy konnych, pokaz sokolniczy, pokaz artyleryjski, wspólne tańce średniowieczne z towarzyszeniem zespołu muzyki dawnej STOUT i turniej rycerski. Wszystkich – zarówno dzieci jak i dorosłych – zapraszamy do zdobywania umiejętności Szewczyka Dratewki. Na kolejnych stanowiskach trzeba będzie wykazać się sprawnością ciała i umysłu. Po wykonaniu różnorodnych zadań uczestnicy otrzymają słynne sznurowadła Dratewki. W obozie rycerskim będzie można przymierzyć uzbrojenie rycerskie i średniowieczne szaty, poddać się modelowaniu włosów, a następnie wykonać pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Będą odbywały się pokazy czerpania papieru oraz warsztaty pisania gęsim piórem. Najznamienitsi kuglarze będą prezentować cyrkowe sztuczki i uczyć przybyłe dzieci. Dodatkowe atrakcje dla dzieci przygotowują pracownicy CKiW wraz z animatorami i wolontariuszami z wielu organizacji i stowarzyszeń.

O godzinie 15.00 ze Stanicy HUCUŁ w Sułkowicach wyruszy parada szwadronu konnego, motocykli i motocykli zabytkowych. Około godz. 16.00 kawalkada dotrze na Plac Mickiewicza w Andrychowie, gdzie rozpocznie się koncert charytatywny „Motocykliści Adasiowi” z występami kapel, pokazami tanecznymi, zabawami dla dzieci, konkursami z nagrodami i licytacjami. Zwieńczeniem tegorocznej BAJKOLANDII będzie widowisko światła i ognia zatytułowane „Czarnoksiężnik”, które rozpocznie się o godz. 20.40.

Zapraszamy!

BAJKOLANDIA – ANDRYCHÓW 29.05.2016 r.

„DWORSKIE OPOWIEŚCI”

MDK – Kino Studyjne Świadomego Widza

Godz. 10.00 – 12.00 | Projekcja bajek

Plac Mickiewicza
Godz. 12.00 | Spotkanie bractwa rycerskiego i przemarsz ulicą Legionów do Parku Miejskiego

Park Miejski

Godz. 12.15 | Otwarcie przez Burmistrza Andrychowa bramy BAJKOLANDII i przekazanie klucza dzieciom

Godz. 12.30 – 17.00 | „DWORSKIE OPOWIEŚCI”:

Godz. 12.30 | Pokaz umiejętności rycerzy konnych

Godz. 13.00 | Rozpoczęcie zmagań o sznurowadła Szewczyka Dratewki (stanowiska: strzelanie z łuku do smoczych wizerunków, włócznia – rzut do Krzyżaka, bieg damy i giermka, walki na miecze sportowe, łupanie smoczych jaj tasakiem, nauka tańców           średniowiecznych, rzut gwoździem do tarczy, pan kapusta, kat, namiot wiedzy o Andrychowie i okolicy)

Godz. 14.00 | Pokaz sokolniczy

Godz. 15.00 | Pokaz artyleryjski

Godz. 16.00 | Wspólne tańce średniowieczne – gra zespół STOUT

Godz. 16.30 | Turniej rycerski

SPOTKANIA Z HISTORIĄ

Obóz rycerski: przymiarki uzbrojenia rycerskiego i średniowiecznych szat, modelowanie włosów, pokazy czerpania papieru, warsztaty pisania gęsim piórem, nauka sztuczek kuglarskich.

Artystyczna pracownia zamkowa: własnoręczne wykonywanie diademu księżniczki, naszyjnika hrabianki, wachlarza damy dworu, hełmu, pasa i miecza rycerskiego.

Sektory: ceramiczny, decoupage, plastyczny „Smocza jama”, sektor malowania twarzy, wyrób tarcz herbowych, dworskie inspiracje balonowe, „Świat języków obcych”, „Kuchnia Dworska”, fotobudka

Godz. 20.30 | Finał BAJKOLANDII

Godz. 20.40 | „CZARNOKSIĘŻNIK” – widowisko światła i ognia

„MOTOCYKLIŚCI ADASIOWI”

Stanica HUCUŁ

Godz. 14.00 | Zbiórka motocyklistów w Stanicy HUCUŁ w Sułkowicach

Godz. 15.00 | Wyjazd ze Stanicy HUCUŁ – parada szwadronu konnego, motocykli i motocykli zabytkowych z Sułkowic na Plac Mickiewicza w Andrychowie

Godz. 16.00 | Pokaz motocykli i koni, możliwość przejażdżki

Godz. 16.30 – 20.30 | Koncert charytatywny dla Adasia: występy kapel, pokazy taneczne, gry i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami, licytacje.

www.kultura.andrychow.eu
www.facebook.com/BajkolandiaAndrychow