☰ menu

Święto Muranowa plakat
sob.
16.09.2017

Już po raz piąty Muranów będzie obchodzić święto swojej głównej ulicy. W programie Dnia Andersa organizatorzy przewidzieli m. in. spacer z przewodnikiem, liczne konkursy i animacje dla dzieci, gry miejskie, warsztaty ekologiczne, kursy parzenia kawy i warzenia piwa oraz bezpłatną naprawę rowerów. Zwieńczeniem Dnia Andersa będzie taneczna i

mpreza międzypokoleniowa oraz koncert Jimi Ogden and The Discountry zorganizowany przez Dom Kultury Śródmieście.

16 września 2017, sobota, godz. 12.00-21.00

Dzień Andersa służy przede wszystkim zacieśnianiu sąsiedzkich więzi. Fundacje, stowarzyszenia, organizacje, kluby, sklepy, kawiarnie, muzea i księgarnie przybliżają mieszkańcom swoją działalność, a mieszkańcy mają okazję poznać ofertę kulturalną i kulinarną swojego osiedla. Organizatorami Dnia Andersa są Państwomiasto, Stacja Muranów oraz restauracja Przystawki.

Pełny program dostępny na portalu Facebook pod hasłem: 5. Miejskie Urodziny Andersa.

PROGRAM

9:40-13:00 – Koszykówka Kobiet: Memoriał Bohdana Bartosiewicza – SKK Polonia Warszawa
(Stadion Polonii)

10:15-12:00 – Spacer po Muranowie z przewodnikiem – (start w hallu głównym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN)

PASAŻ PRZY ANDERSA (ul. Andersa 25-33)

11:30 – Warsztaty z recyclingu dla dzieci (Księgarnia Radio i Telewizja)

12:00 – Otwarcie wystawy społecznego archiwum zdjęć Muranoteka Stowarzyszenia Stacja Muranów (Państwomiasto)

12:00 – Pokaz pierwszej pomocy (Z Serca Natury)

12:00-16:00 warsztat parzenia piwa „Generał” w stylu American Wheat (Craft Beer Muranów)

12:00-16:00 – Jak się bawiły żydowskie dzieci przed wojną? – organizator: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (pasaż przy Andersa)

13:00 – Warsztat parzenia kawy (Państwomiasto)

14:00 – Pokaz Pierwszej Pomocy (Z Serca Natury)

14:00 – ceremonia parzenia herbaty wykonaniu gości z Chin, pokaz filmu „Herbata i Miłość” (Państwomiasto)

14:00-16:00 – warsztat dla dzieci i dorosłych „Zero waste” – (Kooperatywa Dobrze)

15:00 – Przedsezonowa konferencja prasowa (SKK Polonia Warszawa)

15:00 – spotkanie z rolnikami (Kooperatywa Dobrze)

16:00 – Warsztaty parzenia kawy (Państwomiasto)

16:00 –  Jak zacząć swoją przygodę z kompostowaniem, warsztat (Kooperatywa Dobrze)

17:00 spotkanie z rolnikami (Kooperatywa Dobrze)

OKRĄGLAK (ul.
Andersa 13)

17:30 Koncert Jimi Ogden and The Discountry – organizator Dom Kultury Śródmieście

18:30 Impreza Międzypokoleniowa – organizator Dom Kultury Śródmieście

ATRAKCJE TRWAJĄCE PODCZAS CAŁEJ IMPREZY – 11:00-18:00

Stacja Muranów – Dołącz do muranowskiej rodziny i zacznij tworzyć z nami osiedlowy album fotograficzny. Działający od półtora roku portal Muranoteka.pl to pierwsze na Muranowie społeczne archiwum zdjęć, które współtworzą mieszkańcy oraz warszawskie instytucje i organizacje. Od początku działania archiwum zebrało ok. 600 zdjęć oraz historii. Na stoisku będziesz mógł zeskanować zdjęcie i podzielić się swoją historią z Muranowem w tle. Każde zdjęcie jest ważne, pokaż nam swój Muranów!

Polski Związek Esperantystów PZE Pola Esperanto-Asocio PEA – Esperanto po sąsiedzku – gry i zabawy językowe, pokaz parzenia herbaty w wykonaniu gości z Japonii, pokaz filmu o japońskiej herbacie

SKK Polonia Warszawa – Zajęcia sportowe z koszykarkami Polonii, wystawa: Konspiracyjny Futbol Okupowanej Warszawy

Dom Kultury Śródmieście – Międzypokoleniowa Klubokawiarnia – warszawskie fotozagadki z nagrodami, animacje dla dzieci

Kawiarnia-Księgarnia Radio Telewizja – stoisko z książkami o Muranowie

Wygodny Rower – bezpłatny serwis rowerowy

Greenpeace Polska – zbuduj własny domek dla dzikich zapylaczy

Spółdzielnia Socjalna WOLA – miejskie gry dla dzieci i dorosłych

Otwarte Klatki – Działaj z nami. Dowiedz się co ty możesz zrobić dla zwierząt hodowlanych.
Muranowski krawiec – sprzedaż much i krawatów handmade