☰ menu

43 lata Muzeum Miasta Łodzi. Zajrzyj do muzealnej „kuchni”

wt.
30.10.2018

Muzeum Miasta Łodzi, świętując kolejną rocznicę powołania instytucji, zaprasza wszystkich chętnych do wyjątkowego zwiedzania Muzeum. W tym dniu pracownicy merytoryczni, którzy na co dzień zajmują się dziejami Łodzi – dalszą i bliższą historią, sztuką i kulturą naszego miasta – przygotowują wystawy, wydarzenia, zabezpieczają cenne eksponaty, digitalizują obiekty muzealne, wypełniają karty inwentarzowe, itp., przeniosą swoje pracownie w przestrzeń ekspozycyjną, żeby przybliżyć zwiedzającym swoją pracę. Pokażą, jaką rolę w Muzeum pełni kustosz, edukator a jaką główny inwentaryzator.
W atelier fotograficznym będzie można zrobić profesjonalne zdjęcie, a w pracowni edukacyjnej stworzyć własny pamiątkowy pin lub magnes.
Atrakcją będzie również specjalne oprowadzanie po salach Pałacu Izraela Poznańskiego, które zaanimuje muzealna maskotka.

30 października (wtorek), godz. 16:00 – 19:00
Bilety w promocyjnej cenie: 3 zł normalny, 1 zł ulgowy