☰ menu

4. Targi MAMY DZIECKO – relacja z wydarzenia

wt.-wt.
21.10-28.10.2014

Na licznych odwiedzających targi MAMY DZIECKO czekało wiele atrakcji. Można tu było zobaczyć i kupić m.in. zabawki, żywność dla niemowląt, obuwie dziecięce, meble do pokoi dziecięcych, książki dla rodziców, czytanki dla dzieci, kosmetyki, akcesoria dla niemowląt. Na targach obecne były sklepy internetowe, można było więc z bliska zobaczyć m.in. zabawki, ubranka, tekstylia, ale też chociażby elektroniczne nianie, tapety z motywami dziecięcymi czy poduszki. Zaprezentowały się też firmy usługowe oferujące fotografię rodzinną, ubezpieczenia czy propozycje zajęć dla najmłodszych.

Z odwiedzin na targach zadowoleni są Państwo Dziurleja ze Szczecina: – Znaleźliśmy tu rzeczy, które nam się spodobały – piękne książeczki, dobre jakościowo buciki, ręcznie szyte zabawki – trudno je znaleźć w Szczecinie.

Targi okiem wystawców

Targi pozytywnie oceniają wystawcy. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wystawiania się na targach. Organizacja na jak najwyższym poziomie i duże zainteresowanie naszą ofertą – podsumowywała Grażyna Nowa-Kliś z firmy Baby Decor. Joanna Ciechanowicz reprezentująca firmę
Enfamil oceniała: – Targi z roku na rok są coraz lepsze – dużo więcej rodziców z dziećmi i więcej zabaw dla dzieci. Obecność na targach ceni sobie Joanna Mróz z firmy Art Moda Skamado. – Organizacja targów jest bardzo dobra, dobrze też dba się tutaj o wystawców. Podobają mi się pomysły na program targów, tj. konkurs dla przedszkolaków, który zapewnia dużą rotację ludzi. Dostrzegam same plusy. Cieszę się, że mogę tutaj być – powiedziała Joanna Mróz. To zdanie podziela Katarzyna Brzozowska z firmy Malinowe Marzenia: – Jest dużo ludzi, ulotek rozdajemy bardzo dużo i to jest najważniejsze. Spotkaliśmy się też z miłym odbiorem na scenie. Atmosfera jest sympatyczna, a organizacja profesjonalna.

Studio fotograficzne i atrakcje dla najmłodszych

Przez dwa dni targów działało targowe studio fotograficzne, w którym odwiedzjący targi robili sobie rodzinne zdjęcia. Na stoiskach nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych zwiedzających: zajęć plastycznych, pokazów tworzenia lizaków, charakteryzacji scenicznej czy castingu do grup musicalowych. Dużą popularnością wśród dzieci cieszyły się place zabaw i sprawnościowy tor przeszkód. Atrakcją imprezy był również festiwal „Mały Wielki Talent", w którzy zaprezentowały się dzieci z 16 szczecińskich przedszkoli. – To wspaniały pomysł, by nasze dzieci mogły wystąpić na scenie. Mamy z tego wiele radości. I tyle innych zabaw i mnóstwa atrakcji dla dzieci – dobrze że są takie targi – mówiła Sandra Kusińska ze Szczecina.

Zabawa dla dzieci, edukacja dla rodziców

Targi MAMY DZIECKO zaproponowały rodzicom liczne warsztaty, konsultacje i porady specjalistów. Dostarczyły one sporo przydatnej wiedzy i umiejętności, m.in. na temat korzyści płynących z czytania dzieciom, relacji w rodzinie, postaw rodzicielskich, sposobów rozmawiania z dzieckiem, karania dzieci czy zasad profesjonalnej fotografii. Zainteresowaniem młodych rodziców cieszyły się porady Fundacji Zdroje i konsultacje logopedyczne.

Dla najmłodszych zwiedzających były warsztaty z Klubem Naukowca, przykładowe zajęcia rozwojowe czy czytanie bajek. Właśnie książkom poświęcono podczas tej edycji targów MAMY DZIECKO sporo uwagi: pięknie ilustrowane książki dla dzieci i poradniki dla rodziców można było kupić, o wartościach „czytania globalnego" można było posłuchać.

Targi odbyły się pod Mecenatem Miasta Szczecin oraz honorowym patronatem: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Szczecinie Narodowego Funduszu Zdrowia. Patronat medialny sprawowały popularne portale i czasopisma branżowe oraz media lokalne.