☰ menu

32. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

śr.-pt.
15.10-31.10.2014

Tymczasem szef Akademii, Pan Kleks, potrafił bez problemu, przy pomocy magicznych wynalazków, zapewnić doskonałą aprowizację swoich podopiecznych. Kolorowy, bajeczny świat Akademii zachwycał małych widzów od pierwszego kadru; razem z Adasiem Niezgódką z zapartym tchem przeżywali mnóstwo przygód, a zaraz po opuszczeniu widowni nucili filmowe piosenki. Utwory te weszły do kanonu dziecięcej muzyki rozrywkowej i dzisiaj bezbłędnie śpiewają je nawet maluchy, których rodziców w tamtym czasie nie było jeszcze na świecie. I będą śpiewały dużo, dużo dłużej, podobnie jak filmy o Akademii Pana Kleksa będą cieszyły kolejne pokolenia najmłodszych. Zaś magiczna i przyjazna szkoła z filmowej baśni Krzysztofa Gradowskiego, wyprzedzająca o wiele lat Hogwart, wciąż będzie wzorem miejsca, któremu chętnie powierzylibyśmy edukację naszych dzieci."

Platynowe Koziołki zostaną wręczone podczas uroczystego otwarcia Festiwalu Ale Kino!, które odbędzie się 30 listopada 2014 r. w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu.

"Akademia Pana Kleksa" pokazywana jest również w ramach Wędrującego Ale Kino!, które wyruszyło w podróż po Polsce 29 września 2014r.

Organizator Festiwalu Ale Kino!:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Współorganizator: