☰ menu

32. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

pt.
05.12.2014

5 grudnia o godzinie 17 odbędzie się uroczysty seans z okazji 20-lecia Wielkiej Przygody z Filmem

, na którym będą pokazywane najlepsze filmy zrealizowane podczas warsztatów. Na gali jubileuszowej pojawią się zarówno uczestnicy, jak i reżyserzy sprawujący opiekę artystyczną nad realizowanymi przez uczniów filmami: Krystyna Krupska-Wysocka, Stanisław Jędryka, Michał Rosa, Jacek Filipiak, Igor Mołodecki, Tomasz Dettloff i Katarzyna Kasica.

Do udziału w gali serdecznie zapraszamy wszystkich dotychczasowych uczestników Wielkiej Przygody z Filmem, również tych sprzed 20 lat. W tym celu prosimy o kontakt z kuratorem projektu Marianem Suchaneckim (tel. 061 64 64 486 lub 503 108 159, email msuchanecki@alekino.com).

Jak co roku, podczas Festiwalu Ale Kino! odbędzie się również premiera filmów zrealizowanych podczas tegorocznej edycji Wielkiej Przygody z Filmem. Na to wydarzenie zapraszamy 4 grudnia o godzinie 12.00.

Przypominamy również, że do 15 grudnia trwają zapisy do kolejnej edycji projektu. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres msuchanecki@alekino.com. Więcej informacji znajduje się na stronie Festiwalu Ale Kino!: www.alekino.com.

32. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbędzie się w dniach 30 listopada – 7 grudnia 2014.

W programie Festiwalu znalazło się 115 pełno- i krótkometrażowych filmów z całego świata, reprezentujących bogactwo i różnorodność kina dla dzieci i młodzieży. O główną nagrodę Festiwalu, Złote Koziołki, powalczą tytuły zakwalifikowane do konkursu. Ponadto pojawią się sekcje: Panorama Dzieci, Panorama Młodych, Ale Kino! Z rodziną, Ale Kino! Z dreszczykiem, Ale Kino! Z Piłką czy Ale Kino! Najnajmłodszego Widza, dzięki której już dwuletnie maluchy wkraczają w świat kina.
W sumie odbędzie się 117 seansów, w Multikinie 51, Nowym Kinie Pałacowym oraz na Scenie Wspólnej.

Organizator:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu